Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki tudn egy egyszerű 220v...

Valaki tudn egy egyszerű 220v -os távirányítós kapcsolóra kapcsolási rajzot?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél távirányítani?
2010. nov. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak egy neoncsövet kellene ki be kapcsolni
2010. nov. 18. 17:10
 3/8 anonim válasza:
Vedd elő a nyolcadikos fizika könyvet, én is abból csináltam meg a ki-be kapcsolható ventillátoromat :D XD XD
2010. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
paraszt
2010. nov. 19. 20:13
 5/8 anonim válasza:
Mér'? Igazat mondtam hülyegyerek! Amit te akarsz csinálni az egy egyszerű áramkör. Fizika 1es, ülj le fiam!
2010. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy vezeték nélküli csengőt. A csengőgomb megnyomására, a vevőegységben egy jelfogó behúz, és megszólaltatja a csengőt. A csengő helyére bármit köthetsz. A hatótávolsága 50-80 m. Kínai boltban max 1500.- ft.
2010. nov. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha magad építenéd meg az egészet az elég nehéz, bonyolult, drága. Legfőképp a távirányító adó-vevő része. Egyszerűbb a korábbi hozzászóló megoldása, egy olcsó, távirányítós ketyere beszerzése (pl. "távirányítós" csengő, de akár egy távirányítós kisautó vagy bármi hasonló beszerezése, akár használtan vateráról vagy valami) aztán a vevőegység részén egy relét odateszel, és a csengőszó helyett egy relét húz be, ami ilyenkor zárja a 230V-os hálózatot a neon felé.

Ezzel csak egy a baj, hogy a csengők álltalában megnyomásnál elindítanak egy dallamot, és maguktól lefutnak. Azaz a neonod addig maradna felkapcsolva, amíg a gombot nyomod. Tehát kell egy áramkör, mondjuk egy számláló résszel, amiben megadod, hogy első nyomásra bekapcsol, másodikra kikapcsol, és lenulláz.

De ha egy távirányítós kisautót szerzel, ott álltalában van legalább egy előre és egy hátramenet. Az előremenetnél a relét behúzod kapcsolásra, és a háramenetnél (hogy egyszerűen polaritásváltás van) a relét kikapcsolásra teszed. szerintem ez egyszerűbb, olcsóbban kivitelezhető az előzőnél.


Remélem így el tudsz indulni, konkrét kapcsolást nem rajzolgatok, kísérletezz :)

2010. nov. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
magam építem és köszi a hasznos válaszokat
2010. nov. 20. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!