HDD-s vagy mini DV kamera?

Figyelt kérdés

70-80 ezres árkategóriában vásárolnék digitális kamerát. HDD-s szimpatikusabb, de azt hallottam, hogy gyengébb minőségű képet csinálnak mint a miniDV-s kamerák, és hamarabb is lemerülnek. Igaz ez? Melyik típusú/márkájú kamerának bírja tovább az akksija? Azt mondják a SONY-k ilyen szempontból jók, viszont gyenge a képminőség.

Kiszemelt áldozataim: PANASONIC SDR-H40, JVC Everio GZ-MG330, ilettve valamilyen SONY a STAMINA akksi miatt. Kérlek írjatok részletes véleményt.


2009. febr. 19. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Mini DV előnyei:

- Jó minőségű felvétel (720*576, DVD-vel megegyező)

- Könnyen vágható, alacsony tömörítésű AVI formátum (a tömörített videókkal lassabban birkóznak meg a vágóprogramok)

- Viszonylag olcsón sok tárhely (egy DV kazetta 5-600 Ft, erre egy óra DV anyag fér)

- Könnyű archiválhatóság (berakod a kazit a szekrénybe és a következő felvételhez veszel egy újat, az eredeti videó így könnyedén elraktározható)

- Olcsó. Vinyós kamerát 100 alatt nem nagyon kapsz, esetleg valami teszkós hulladékot. Egy házi felhasználásra bőven megfelelő mini DV kamera viszont a 80.000-be bőven belefér, még egy tartalék akksit is vehetsz pluszba (érdemes utángyártottat, 5-6000 Ft és ugyanolyan jó mint a gyári, legalábbis nekem a Canon utángyártott akksi ugyanannyi ideig bírja mint a gyári, ami háromszor annyiba kerül)

- Valamivel strapabíróbb, ha egy vinyó leejtéstől sérülést szenved, lehet hogy b***hatod, én viszont ejtettem már le első emeleti erkélyről a kamerát és nem lett semmi baja :)))


Mini DV hátrányai:

- Lassú adatátvitel. Egy órás anyagot gépre vinni kereken 60 percig tart :) Vinyós kamerával nincs tapasztalatom, de ha memóriakártyáról negyed óra alatt átmegy egy órás tömörített HD videó, akkor gondolom vinyóról még gyorsabb. De a hátrányok ki is merültek ennyiben, azt hiszem sikerült megválaszolni a kérdést :)

2009. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jókat mondtál. Ha valakinek van még tapasztalata, akkor szívesen fogadom.
2009. febr. 19. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Előző jól írta, én csak megerősítem, memóriás kamerák egyből tömörítve veszik fel az anyagot, vágáshoz sokkal erősebb számítógép kell, nem beszélve hogy rosszabb a minősége, amíg miniDV-el felvett anyag majdhogy veszteségmentes, könnyű vágni, és sokkal kiforrottabb technológia.

Nézd meg egy professzionális kamerát az is szalagra dolgozik.

Egy hátránya van: a számítógépbe való bemásolás, az valós időben történik, na de hát addig megebédelsz, stb.

2009. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

A miniDV hátránya még, hogy iszonyatos sok helyet foglal a winchesteren. 1 órányi dv anyag kb. 13-15 GB (!)-ot foglal.

A DVD-s és winchesteres kamerák viszont tömörítve vesznek. Ennek hátránya, hogy viszonylag erős gép kell a vágáshoz. De vágás után szintén tömörítve lesz, így a kétszeres tömörítés rossz minőséget eredményez.

2009. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Manapság, amikor terás vinyót kapsz bruttó 25.000 Forintért, szerintem nem sok a 13 giga óránként :))
2009. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nos,nekem az előzőkkel ellentétben JVC GZ-MG 135-ös kamcsim van,de nem tudom hogy milyen tömörítésről beszélnek. Ez a kamera is 720x576pixel felbontást tud ultra fine módban,és 4 féle felvételi mód van összesen,30GB-os merevlemezére a legjobb módban is 430 perc fér rá,több mint 7óra.Max felvételi idő 37 óra.Akksi 1.5 óra érdemes pótot beszerezni.És egyáltalán nem nehéz szerkeszteni,főleg hogy van hozzá szoftver cd,bár nem árt jobbat letölteni a netről.Árban sem rossz már 72000 körül kapni sőt tán olcsóbban ezt is érdemes neten megnézni.A GZ-MG 330-ról annyit tudok hogy újabb fejlesztés és van benne magyar menü,viszont a Sony drágább és sokkal nem hiszem hogy jobb,a Pana is viszont jó áron van. Ja és ehhez nem kell kazi sem mini DVD,csak max DVD lemez arhiválni és lemezt ólcsón lehet rendelni a neten szintén.
2009. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!