Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LG plazma TV: miért szemcsések...

Zookni kérdése:

LG plazma TV: miért szemcsések a sötét képrészek és miért torzít a hang, ha HDMI-vel csatlakoztatott eszközön nem veszem le szinte teljesen a hangerőt?

Figyelt kérdés

Egy LG plazma TV-vel kapcsolatos kérdésem lenne, kérem, hogy lehetõleg az írjon csak, aki valóban ért hozzá,

vagy volt hasonló tapasztalata.


A problémáim:

1) a sötétebb, fõleg fekete részeken "hangyás" a kép, zöld, piros, kék pontocskák villannak fel.

Messzirõl nem látszik nagyon, de közelrõl elég zavaró. Csak az éppen sötét képrészeken jelentkezik

és függetlenül attól, hogy éppen számítógép van-e rákötve (D-Sub), vagy DVD lejátszó (HDMI).

Ha minden rákötött perifériát kihúzok (beleértve az antennát is), akkor is látszik a fekete képernyõn.

A lakás több részén is ki lett próbálva, így azt szerintem ki lehet zárni, hogy egy a közelben lévõ

másik elektromos készülék zavarná.

2) HDMI-vel csatlakoztatott eszközön majdnem teljesen le kell venni a hangerõt, különben a TV

eszeveszett zajt generál (mintha torzítana) hang helyett. (laptoppal és DVD lejátszóval teszteltem, ugyanaz)


Esetleg összefüggésben lehet a két hiba? Mi lehet a gond? Hogyan tudnám megcsinálni,

vagy csináltatni és kivel?


Garancia nincs már rá, kb 3-4 éves lehet.

Típusa: LG 42PX4R


A válaszokat elõre is köszönöm!

Zoli


2011. márc. 9. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

A képen meg jelenő pixelpontocskák oka: az x,y,z, panel valamelyikén elkezdtek kiszáradni a kondenzátorok rá kellene mérni.

a hangra nincs ötletem nekem ilyen jelenséget nem produkált nekem is volt ilyen "hangyás" problémám.

2011. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!