Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha az autórádió-magnó 4x40...

Ha az autórádió-magnó 4x40 W-os, milyen hangszórót vegyek hozzá, ami bírja a folyamatos terhelést és szépen, dögösen szól? Ford Transitba kerülne.

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha leírnád milyen típusról van szó és meg lehetne nézni a neten a valós értékét, mert ami rá szokott lenni írva az rendszerint a zenei teljesítmény. Ez általában kétszerese vagy többszőrőse a nominálisnak. Én pl nagyon meg vagyok elégedve a Pioneerral. Ha veszel hangsugárzókat és döngetni is akarod, akkor a hangszórók névleges értéke másfélszerese legyen az rádió-magnó névleges leadott teljesítményének.
2009. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.A magnó típusa Ford 7000 RDS
2009. febr. 25. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:

A 4x40W a zenei csúcsteljesítménye az erősítőnek. A hangszóróknál is hasonló képpen a csúcsteljesítményt szokták megadni, de normál körülmények között ennek az 1/10-es 1/5-öd teljesítménye már nagyon hangos.

Tovább nem is érdemes terhelni a hangszórókat mert nagyon csunyán elkezdenek torzítani. Szerintem 20-40W csúcsteljesítményű hangszóróval elég szépen fog szólni, ha a dögös alatt azt érted, és nem azt hogy mögötted még a harmadik autóban is hallják a dübörgést, ami mellesleg káros az egészségre is, nem csak a fülre hanem a belső szervekre is.

2009. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nagyon jó kis szerkentyű. A névleges teljesítménye 4 x 20 W. 30 W névleges teljesítményű hangsugárzóval nagyon szépen fog már szólni és ha túl is vezérelnéd (max hangerő) életbe lépne a védelem és magától csökkentené a leadott teljesítményt.
2009. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Az elsőtől kérdezném :találtál valami leírást a magnóhoz,ha igen hol tudnám megnézni.

A másik kérdésem:tervezem,hogy majd később teszek az autóba egy erősítőt,már ki is néztem a Vaterán.Nagyon nem merültem még bele,de azt láttam ,hogy a készülékre az van írva 180+180 W,lehet,hogy már ehhez a teljesítményhez kellene megválasztani a hangszórót?Ha ige,akkor milyet ?

2009. febr. 25. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Google - Ford 7000 RDS - elolvasod amit kiad.

Másik kérdésed: felejtsd el!

2009. febr. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!