Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent pontosan az, hogy...

Mit jelent pontosan az, hogy "virtuális térhangzás"? Ha ilyen hangfalat vennék, kell-e hozzá külön erősítő?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A virtuális térhangzás azt jelenti, hogy nincs meg a valódi 6-8 csatorna, hanem sztereó jelből szoftveresen kevernek 6-8 csatornát. Ezek általában aktív hangfalszettek, szóval nem kell hozzá külön erősítő.
2015. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
írok egy példát is, van egy film, ami eredetileg 2 csatornás, tehát sztereó. Ez a virtuális hangfalszett neked kiosztja 5 csatornára + a mélyhangokat a mélyládára vezényeli. Nem valódi térhangzás, mert mind az 5 hangszórón ugyanazt a hangot hallod, csupán annyit tudsz megkülönböztetni hogy baloldalon szól a hang vagy jobb oldalon. Én pár hónapja csinálam meg egy sztereó hangforrású filmet valódi térhangzásúra. A sztereó jelből először csináltam egyetlen egy csatornát, amiben már a bal és a jobb oldal sem volt megkülönböztethető, majd a kép alapján elkezdtem szétvágni a hangot 5 felé (front jobb, front bal, center, sorround jobb, sorround bal), ez kb 5 kőkemény nap volt, ez után már megvoltak a hangok sávokra szedve, viszont ezeket összekellet illeszteni a képpel. Persze voltak olyan hangok amiket a kép alaján nem lehetett tudni hogy hol is helyezkedik el, ezeket az eredeti sztereó hangból kikellet hallgatni majd a helyére pakolni. Mikor megvoltak a hangok sávonként jegyezve és a kép alapján idővel ellátva ami 5 napomba telt, már csak 5 sávba összekellet rendezni, majd összevágni az egészet és ráilleszteni a képre, ez további 3 napot jelentett. Összesen 13 napot töltöttem vele, napi 6-8 órában, hogy egy 102 perce film sztereó hangforrásából valódi térhangzást csináljak.
2015. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!