Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy akinek Apple cuccai vannak, az egy beképzelt sznob?

Figyelt kérdés
Ne tessék félre érteni, nekem semmilyen Apple cuccom sincs. Bár szeretném lecserélni a gagyi MSI laptopomat (ezzel a laptoppal már sz*pok 3 éve, folyamatosan), és elgondolkodtam egy Macbook Pro-n is (bár k*rva drága!). Csak attól tartok, hogyha vennék egy ilyet akkor "le sznoboznának".
2011. máj. 21. 08:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
89%
Mondjanak amit akarnak, ne törődj velük. Vedd meg mit érdekel mások véleménye? :)
2011. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
55%

Valamilyen szinten igaz a mondás. Én is ismerek sok újgazdag sznob gyerekét aki IPhone-nal és/vagy Ipod-dal mászkál, és tényleg látszik rajtuk az, hogy csak azért veszik elő, hogy lássák, hogy milyen menők, mert nekik ilyen van.

Egyszer a vonaton ült velem szembe egy nagyon szép csaj (talpig rózsaszín ruhában), tipikus plázacica, hallgatja a zenét a rózsaszín ipod-ján, jól van. 10 perc múlva szól a mobilja, telefonál nyávogó hangon a rózsaszín Iphone mobilján, nem hallgatóztam, de mivel szép hangosan beszélt, az egész világ tudta (a vonaton a többi üléseken mindenki fintorogva csóválta a fejét), hogy miről van szó, arról volt szó, hogy a barátnője megkérte, hogy menjen fel a facebook-ra. Na a "főhősünk", elővette a lila notebook táskájából a kis pici 13"-os Macbook Air-jét (A Macbook Air az az a papírvékony laptop ugye?), hozzákötve a mobil internetet, és már ment is a facebookra. Én akkor azt hittem, hogy agyf@szt kapok.

Ezt csak azért meséltem el, ebből is látszik, hogy a Mac nálunk Magyarországon a gazdagság szimbóluma.

Persze nem azt mondom, hogy minden Apple tulajdonos egy gazdag sznob köcsög. Mert az unokabátyám az reklámgrafikus, az ő munkahelyén is ilyen van (pontosabban egy iMac), de hát ilyen multimédiás munkára (kép-videó-zeneszerkesztés) az Macintosh a legjobb, ez tény. Bár én nem vennék semmilyen almás cuccot, nevetségesen drágák. Kedves Kérdező ettől függetlenül nyugodtan vehetsz Macbook-ot ha van rá lehetőséged. Ha viszont egyetemista vagy ráadásul még koleszos is, akkor k*rvára vigyázz rá, mert ellophatják.

2011. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem mindig igaz, mert ugye kivételek vannak, de osztályomba 4 gyerek van iphone-nal, és abból 3 egy beképzelt, nagyzoló hülyegyerek. Mindenki röhög rajtuk olyankor, de attól még elég idegesítő, azt meg még le is nézik, akinek nem iphone-ja van.

1-2 Apple-s cucc nekem is tetszik (laptopok+ipad, bár utóbbi flash miatt nem annyira), de amíg nincs meg mindenem amit akarok addig biztos nem fogok vagy 3-400k-t elszarni egy laptopra.

2011. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

> elgondolkodtam egy Macbook Pro-n is

Sürgősen felejtsd el! Ennyi pénzért még gondolatot olvasni is tudnia kellene! Sokkal erősebb gépet sokkal olcsóbban is találsz. Ha Macbook-ot veszel nem a gépért fizetsz, hanem az alma logóért (jó sokat!).

2011. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az Apple termékeik a legjobbak felhasználói élmény szempontjából toronymagasan. Az más ha vki azért vesz mert az menő
2011. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez a sznob dolog nem mindig igaz. Én is sokat gyüjtőttem az iphonomra úgy h a család semmit nem adott bele, csak diák meló plusz ebből abból jött össze és nem azért vettem h menőzek vele hanem mert pl sokat utazok és a net ezen a legjobb.
2011. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Azért mondják ezt hogy sznobok,mert van olcsóbb tőle majdnem ugyanolyan szinten és az is márkás,ha valaki megnézné miből ál egy apple laptop,mit tud,meg egy frankó asus, akkor kiderülne hogy ugyanazt.

Meg pl iphone ra fizetős pogik vannak aksija a 4-esnek 1 napot bír max,addig egy újabb htc-droidos változata is tudja ugyanazt sőt annyi program van rá amennyit nem szégyellsz és még aksija sem rosszabb! Ipod?? Ott a creative ott a sony tökéletes hangzás előbbi innovatív is rendesen!

2011. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert az IPhone k*rva drága, és csak akiknek sok pénzük van azok használják, akinek meg sok pénze van, az általában sznob :S

De nemhogy félreértés legyen, én nem tartok sznobnak ilyen miatt senkit sznobnak :D

2011. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg jól járnál a Macbookkal mert azt csak kinyitod és használod örömmel, teljesen más érzés, iphone esetében is lehet hogy papiron jobb a htc-anroid, de a valóságban egy iPhone-nál/iTouch-nál csak egy újabb iPhone lehet jobb
2011. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Ja és az Apple-nél a MINŐSÉGÉRZET, nem a fröccsöntöt műanyag mint az MSI, Asus, Acer stbstb, ugyanez van telóknál, nézd meg az iphone4 kijelzőjét, keress olyat jlyen androidos szarságokban. Ja és azota van érintőképernyőláz miota az Apple behozta, csak eddig mind szarabb lett az iPhonnál... És akkor a tabletekröl ne is beszéljünk.....
2011. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!