Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Analóg vagy digitális fényképe...

Analóg vagy digitális fényképezőgép? Melyiket kedveled jobban?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlnátok nekem? Előnyök / hátrányok?
2011. jún. 24. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
digitális
2011. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
digitális :D
2011. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért nem az analóg? Tudom hogy egyszerűbb, könnyebb a kezelhetősége, de én hallottam valami olyasmi, hogy az analóg géppel készített képek jobban sikerülnek. Ez tényleg így van?
2011. jún. 24. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Soha nem volt analógom, de nem is akarok. Sokba kerül a film és az előhívás.
2011. jún. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
ez hülyeség. egy normális digitális géppel sokkal jobb fotótlehet készíteni
2011. jún. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. A nagy profi fotósok is analóggal fényképeznek.
2011. jún. 24. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem az az kérdés, hogy analóg vagy digitális, hanem hogy ki áll a gép mögött. Csak digim volt, nem is lesz analógom, mert túl drága.


Nem utolsó sorban ha valaki manapság analóg hatásokat akar, azt utómunkával is behúzhatja, akár a mobilján:


[link]

2011. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Az analógnak - főleg ha régi - van valami varázsa.

Ahogy régebben a fényképeknek is volt, mostanság meg lenyomom a gombot, aztán végtelenre állítva csak lövi a sorozatot pl. az elrepülő repgépről.


De a digitális olcsóbb (mármint egy kép), azonnal ellenőrizhető (nagyjából) az eredmény, könnyebben kiigazítható/retusálható és még sorolhatnék pár dolgot.


Olyan kérdés ez, mint a hangtechnikában: a csöves erősítőket mondják a legjobbnak, de a legtöbben nem olyat használnak a hátrányai miatt.

2011. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Linkelsz nekem pár fotóst, aki analógból él meg?
2011. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Mivel egyre kevesebb helyen hívnak filmet egyáltalán, és akkor is tekercsenként kompletten párezer Ft, ami ugye csak 36 kocka, hát szerintem a kérdés is értelmetlen. Profi szkennelésnél meg a határ a csillagos ég, vagy veszel egy jó filmszkennert és egy tekercsre rászánsz egy délutánt.


Mondom ezt úgy, hogy a Zenit, Praktica meg Eos filmes gépeimet még a pár kiló objektívet néha arrébb rakom a polcon, mikor rendezkedek... Halott a filmes amatőrfotózás, de ha pl. pesti belvárosi semmirekellő jampec vagy a Dob utca környékéről, akkor rákönyökölhetsz a házi fekete-fehérre és még nagy müvész is lehetsz :)

2011. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!