Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a plazma, lcd,...

Mi a különbség a plazma, lcd, meg ez valami uj, led tv-k közöttt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezerszer le lett írva, neten is millió leírás van, olvass.
2011. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

olvastam

de nekem mint felhasználó, megéri -e a többletköltséget a plazma tv?

és egy átlag parasztnak melyik a jobb a szeminek?

2011. júl. 23. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Plazma a minőséget-fogyasztást tekintve semmivel se éri meg jobban mint egy lcd, és led tv az ideális egy átlagembernek,(ha van rá pénze, nekem csak sima lcd van, nem ledes, és ez is tökéletes még játékhoz is) viszonylag keveset fogyaszt és jó a kontrasztja is, de máshol is ezt írták le szóval nemtom hol olvastál te utánna.
2011. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az átlag paraszt szeminek mindegy.

Nem tudom hogy átlag vagy-e, esetleg büdös paraszt.


Mindenesetre a plazma jó, csak sokat fogyaszt (nem téged mikor nézed) és rövid életű.


LCD teljesen jó, csak a hátuljában világít egy rakás fénycső egyfolytában, akkor is ha fekete a képernyő tartalma. Aztán kimúlnak a csövek vagy az inverter és nem olcsó kicserélni.


LED pedig ugyan az mint az LCD, csak ott minden egyes pixel külön világít háttérvilágítás nélkül.

Így a fekete pixel nem fogyaszt és a háttérfény nem szűrődik át. Ez jó kontrasztarányt eredményez. Ez romlik el a legkevésbé, bár szerintem dolgoznak rajta a mérnökök hogy ne legyen túlságosan hosszú életű, mert akkor sose vennél másikat.


A szemet pedig bármelyik esetben az alacsony képfrissítési frekvencia szúrja, ami nem függ a típustól.

2011. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az újabb plazmák semmivel sem fogyasztanak többet, mint az LCD/LED páros, vagy legalábbis nem sokkal többet.

Input lag-ja is ennek a legkisebb, szóval játékra ez ajánlott.

Fekete is ezen a legszebb, és semmivel sem rövidebb az élete, mint az LCD/LED-nek.


LED lenne a legjobb, de még sok tv-nek van az a baja, hogy nem egyenletes a szín, mivel oldalról van LED-del megvilágítva.

2011. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Véletlenül pont ma is feltették ezt a kérdést 10:05-kor..


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2011. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!