Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » T-home digitális kábeltv-t...

T-home digitális kábeltv-t hogyan lehet fogni set-top-box nélkül?

Figyelt kérdés

Analóg T-home kábeltévém van, ezt egy közösítő szűrőre kötöttem, csakúgy mint a DVB-T szoba antennámat. Ez közösen megy a LCD tv-be (32LD350). Így a szűrővel nekiláttam hangolni a csatornákat. A hangolásnál (a tv-n) lehet választani, hogy "kábel" vagy "antenna". Ha a kábelt választom akkor megtalálja az analóg csatornákat és érdekes módon talál 132db digitális csatornát, nos ez azért érdekes MERT EZELŐTT NEM TALÁLT ILYENEKET. (mellékesen a 132db esetén több a duplán behozott) Nos a EPG(műsorújság) működik, de CI modult kér hogy legyen kép-hang (jelen esetben T-home-nál csak STB mivel csak párosítottan működik a kártyával)

AZ EGYIK KÉRDÉSEM HOGY MITŐL TALÁLTA MEG HIRTELEN A DIGITÁLIS KÁBEL CSATORNÁKAT (DVB-C)? LEHET-E EZ A KÖZÖSÍTŐ SZŰRŐTŐL? VAGY A RÁDUGOTT ANTENNÁTÓL?(BÁR EZT NEM TARTOM VALÓSZÍNŰNEK)

Egyébként a közösítés csak akkor működik ha a programozásnál az "antenná-t" választom, ugyanis ez esetben DVB-T-t is és az analóg kábelt is megtalálja.

Még egy kérdés:

LEHET-E VALAMI OKOSÍTÓVAL (RÉGEN LEHETETT A PANELOKBAN TV-ELŐFIZETÉS NÉLKÜL KÁBELRE DUGOTT VALAMIVEL FOGNI MAJD AZ ÖSSZES CSATORNÁT, TEHÁT TUD VALAKI ILYET? VAGY AMI MÉG JOBB VOLNA, VALAHOGY DEKÓDOLNI A DIGITÁLIS (ELŐSZÖR MEGTALÁLT) ADÓKAT?


2011. szept. 7. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. minden lényeget leírtál :)

A digitális kódot nem olyan egyszerű visszafejteni :) analóg esetén sorcsúsztatás, szinkronjel elvesztés volt, ezeket lehetett orvosolni. De a digitálisnál nem olyan egyszerű. A Cryptoworks-öt meg nem igazán tudják törni. Tehát nem fogod tudni "okosan" nézni a digitális adást.

Mivel a T-Kábel csak párosított boxot ad, ezért két lehetőséged van: vagy a boxon nézed, vagy egy magic cam-mal klónozod a set-top-boxod BOXID-jét, ha ki tudod nyerni belőle. Erre nagyobb esélyed van, mint visszafejteni a kódot. Ekkor a CI-vel és a kártyával a tévédben külső egység nélkül is fogod tudni nézni a műsort.

Másik megoldás, ha a T-Kábel ad CI-t is kártyával, eleve párosítva.

Véleményem szerint eddig is be kellett volna jönnie a T-Kábel digitális adásainak (azaz meg kellett volna találnia a tévédnek), ha csak a T-Kábelt dugod be. Egy közösítő nem igazán változtat ezen :)

2011. szept. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ.

De eddig nem jött be a digitális kábel jel. na mind1 ezt nem értem, hogy most meg mitől, lehet hogy a t-home csinált valamit azóta (kb 1 hónapja).

ha jól értem ezzel a klónozásos módszerrel sem tudom kikerülni a szolgáltatót.

engem ugyanis valami illegális érdekelne :-)

egyéb ötlet?

2011. szept. 7. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Cryptoworksre nincs. Pontosabban ilyen megoldás nincs :)

Cardsharing létezhet, de DVB-C kártyákat nem igen szoktak osztani :p Igaz láttam már ilyet :)

2011. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!