Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tükörreflexes gépek megfizethe...

Tükörreflexes gépek megfizethető áron?

Figyelt kérdés
Kompakt géppel fotózgattam eddig hobbiból, de több óra photoshop kell hozzá, hogy egyáltalán megközelítsem azt, amire egy tükörreflexes alapból képes (lásd fókuszálás, exponálás). Elkezdtem utánanézni, mennyi lenne egy tükörreflexes, de a beugró, "olcsó" gépek is mind 120ezer forint fölött vannak. Komolyan nincs ennél olcsóbb? Inkább hagyjam a francba és photoshopolgassam tovább a kompakt képeimet?
2011. okt. 9. 17:10
 1/9 anonim válasza:

Igen, a jó tükrös gépeket manapság meg kell fizetni, ezekből anno még a filmesek sem voltak olcsóak, amikor anno elkezdtem vele foglalkozni. Ha ragaszkodsz az újhoz, ajánlom gyűjts rá egy kicsit, nem fogsz csalódni, sokkal több lehetőséged lesz egy jobb tükrössel.

Ha nem ragaszkodsz a használthoz, ajánlom nézz körül internetes licitoldalakon, hirdetéseken, nagyon jókat lehet kifogni akár 100ezer alatt is. Énis itt vettem a tükrös Nikon D60-as gépemet, 90-ért, tavaly, és nagyjából 2500-3000 expó volt csak benne, hibátlanul működött, és működik is a mai napig, bár előtte mindenképp próbáld ki személyesen, nehogy csalódás érjen. Néha viszont jobb, ha külön veszed meg a gépvázat, és az objektívet. Egy szett, gépváz és egy teljesen alap (18-55-ös) objektív drágábban jön ki, mintha vennél egy gépvázat, és külön egy jobb objektívet. Ilyen célra ajánlom egy nagyobb átfogású max. 18-105-ös ebjektívet, mint egy 18-55-set. Én 18-55 el vettem, ezért kellett vennem egy kiegészítő objektívet, egy 55-200-asat. Szóval külön-külön megéri, ha van még kérdésed, írd le bátran:)

2011. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, remek válasz! :) Azt hiszem, akkor a vázat megpróbálom levadászni használtan és elkezdek gyűjteni objektívre. Amikor nézegettem a vázakat, akkor belelestem az objektívekbe is. Talán hülye kérdés, de egy márkán belül minden vázra felszerelhető minden objektív?
2011. okt. 9. 17:35
 3/9 anonim válasza:

Nem hülye kérdés, inkább kérdezz, minthogy valamit rosszul csinálj.:) Igen, egy adott márkán belül minden obi felszerelhető minden vázra. Egyedül a Canon márkával vigyázz, úgy tudom, lehetnek eltérések az objektívek menetei között, bár én Nikonos vagyok, nem tudom pontosan. Nikonnál még a régi filmesekre is ráteheted a mai obikat, vagy a régi obikra a mai vázakat. Nem tudom, milyen márkát választasz, de fontosnak tartom elmondani, hogy érdemes akkor olyan gépvázat választani, ahol a gépvázba van beépítve az élességállító motor. Ez azért jó, mert ha megnézzük a mostani objekítveket, egy jobb teleobjektív simán kirúg 200 ezer fölötti árra is. Ebbe az objektívbe már bele van szerelve az élességállítás, ez nagyban benne van az árban. Ezt olyan gépre IS teheted amiben van motor, meg olyanba is, amiben nincs.

Ellenben ha a gépvázad olyan lesz, amiben motor van, és elszánod magad egy komolyabb objektívre, simán vehetsz olyat, amiben nincs élességállító motor, és egy csomó pénzt megspóroltál, mert egy olyan obi amiben nincs motor, igaz, hogy 7-8 éves, de kiváló képminőséget ad, jó beállítások mellett. Az ilyen objektíveket már megszerezheted 20-30 ezer körül is. Anno én beleestem ebbe a hibába, vettem egy régi manuális obit, kiderült hogy a D60-as gépvázban nincs élességállító motor, mindig kézzel kellett beállítanom, de 300 mm-en már nem lehet gyakorlatilag kézzel beállítani.

Azt hiszem minden fontos dolgot elmondtam:)

2011. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Canon 20D használtan kapható objektívvel kb. 90 ezerért. Ez indulásnak jó, de hogy kiteljesedj, legalább még egyszer ennyit rá kell szánnod idővel. Plusz használt cuccot csak hozzáértő segítségével vegyél. Én már vettem használt cuccot, ha odafigyelsz, sokat lehet rajta spórolni.
2011. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
állati szokatlan érzés, hogy senki se trollkodik bele a kérdésbe. köszönöm mindkettőtöknek! valamelyikőtökre esetleg írhatok pü-t, ha találok valami konkrétat? előre láthatólag novemberig nem lesz ekkora keretem egy gépre, de akkor szeretnék visszatérni rá.
2011. okt. 10. 00:34
 6/9 A kérdező kommentje:
jaigen és még egy dolog: fényképezőgépeknél is van akkora árrés magyarországon és nyugaton vásárolt gépek között, mint mondjuk ebook olvasónál (amerikából rendelve harmad annyi, mint itthon) vagy okostelefonnál (ennél is majdnem fele a külföldi ár)?
2011. okt. 10. 00:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy éve még bőven érdemes volt elgondolkozni az USA beszerzésről, annak minden hátrányával együtt (nincs EU garancia, sérülhet a csomag, VÁM, ÁFA, stb.), de most annyira gyenge a forint, hogy a kinti cuccok is ugyanannyiba kerülnek. Egyszerűen nem éri meg jelenleg az országon kívüli beszerzés és a gazdasági helyzetet látva ez ebben az évben nem változik.
2011. okt. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Külföldről már annyira már nem éri meg, mint mondjuk tavaly, meg tényleg van veszélye is, elkallódhat a csomag, sérülhet, kibontják ellenőrzésnél, olyanról is hallottam hogy kivettek belőle ezt azt, rosszul kapta meg a megrendelő. Meg tényleg elég rossz az árfolyam, a külföldi és itthoni árkülönbség tényleg pár ezer forint. Tavaly hozattam be karácsonykor egy SB600-as vakut, de énis csak úgy mertem, hogy tudtam hogy jön haza ismerősöm, megkértem vegye meg, hozza haza, itthon kifizetem. Na meg akkor jobb is volt ez az árfolyam jóval, anno 12 ezret spóroltam, de sajnos ez mostanság már nem mondható el.
2011. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ismét én: különben ha úgy adódik, nyugodtan írjál privit, válaszolok:))
2011. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!