Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Csak szerintem jobb a Samsung...

Csak szerintem jobb a Samsung aktív 3D, mint az LG passzív?

Figyelt kérdés

Ma benn voltam Media Markt-ban.Próbálgattam a 3D-s TV-ket.Néztem Samsungot, meg LG-t.Neten mindenhol az LG-t(passzívat)dícsérik.Hogy mennyivel jobb stb.De én az LG-knél nem mindig 3D-be láttam, a Samsungoknál viszont igen.És azoknál a kép, meg a 3D is sokkal szebb volt.Az LG-nél olyan érzésem volt, hogy homályos a kép, és mintha lassú lett volna a képfrissítése, tehát, hogy(nem tudom szavakba önteni...)na mindegy.Szóval nekem jobban tetszett ek a Samsungok.

Sokan írják, hogy az aktív az szédülést, meg nemtudommit okoz.Ez így van?



Ja és még mellékesen valamiért úgy tűnt, mintha az LG-k kisebbek lettek volna a Samsungoknál(a képernyő), pedig mind 2 106cm-es volt.Biztos vmi optikai csalódás...



Ezeket csak én éreztem így, vagy a bemutatófilm volt rossz, vagy csak a passzívnál messzebb kell állni(a Samsung 2m-ről is nagyon szép volt, az LG-t próbáltam 6m-ről, onnan má egész jó volt, de onnan meg végképp kicsi volt.), vagy tényleg így van, vagy mi?


Milyen hátrányai vannak a passzívaknak?

Ez az émelygéses dolog tényleg így van?

Akinek ilyen van, annak mi a véleménye?

Milyen márkát,azonbelűl típust ajánlotok?


2012. jan. 20. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a passzív sokkal jobb. Az aktívtól nekem 10 perc után szem/fej fájásom van...
2012. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

De mér láttam rosszabbnak a passzívat?


Vagy akkor inkább egy 119cm-es LG-t vegyek és akkor az messziről is elég nagy(13cm-el nagyobb)?

Vagy egy 139cm-es-et.Bár az már 400000-nél kezdődik kb.

2012. jan. 20. 21:28
 3/20 A kérdező kommentje:

a 140cm-esnél nem nagyon pixeles már?Mert hát annak is ugyanakkor a felbontása, de 34cm-el nagyobb.


Bár az lehet, hogy már túlzás.

A 119-es elég nagy szerintetek 10m-ről?

Amúgy mennyi az ideális távolság?

2012. jan. 20. 21:31
 4/20 A kérdező kommentje:

De a Samsungoknál miért sokkal szebb a kép(2D-be is), mint bárrmelyik másiknál?

Amúgy az eladó is azt mondta, hogy ő nem venne Sony-t,LG-t, meg Philips-et se, csak Panasonicot(plazmát), vagy Samsungot(LED-et).

2012. jan. 20. 21:34
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem 107-es tv van, talán 4 méterről nézem, és ez pont ideális, már kicsinek is tűnik, mivel hozzászoktam.

Ahhoz a 10 méterhez lehet nagyobb kéne.


Hogy a 2D kép miért jobb: mert jobb, biztos jobb panel van benne, vagy nagyobb képfrissítés, stb.

Hogy az aktív 3D jobb-e? Ha nem vagy tőle rosszul, akkor szerintem igen (főleg, hogy passzívnál jóval kisebb a felbontás).

140-nél sem pixeles még, bár durván 30%-kal kevesebb a PPI , de még nem vészes, főleg távolabbról.


Amúgy én is a plazmát ajánlom, az a legjobb, ott meg a Panasonic az uralkodó.

LED-ből pedig Samsung, és Sony is jó.

2012. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Passzív Panasonic Plazma nincs ugye? 120cm nem kicsi 6-7m-ről?
2012. jan. 20. 22:47
 7/20 A kérdező kommentje:

De állítólag vmi frissítéssel elérhető Lg passzívnál az 1080p:


[link]

2012. jan. 20. 22:49
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Gondolom nem érdeklődtél utána a kereskedésben, hogy melyik tv milyen forrásról megy, ugyanis az nem mind1, illetve az sem, hogy melyik tv hogyan van beállítva. Meg szeretném azt is leszögezni, hogy a samsung nem gyárt 42" os tv-ket, magyarul biztos hogy nem volt mind2 tv 106 cm. Ha engem kérdezel én biztosan passzív 3D-s tv-t vennék illetve veszek. Mert hiába hogy 1080p ben látod a filmet ha fél óra után kifolyik az ember szeme illetve jelentkezik a fejfájás. A távolságokat amiket írtál, azok egyáltalán nem úgy vannak. A válaszok a kérdésedre!

1., Passzív hátránya csak 1 van, kisebb a felbontás 3Dben.

2.,A rosszullét dolognak valós alapjai vannak.

3.,Nekem még nincsen, de majd következő hónapban rendelem meg a tv-t, illetve működés közben láttam, csak pozitív véleményem van róla.

4.,LG Cinema 3D LW5xxx sorozat és attól felfé.

Remélem tudtam segíteni!

2012. jan. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

El sem olvasom azt a cikket, passzív 3D-nél lehetetlen, soha nem is lesz 1080p.

A működési elve miatt ezt nem lehet megcsinálni.

2012. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

[link]


olvasd el!

2012. jan. 21. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!