Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van olyan (házimozi) projektor...

Van olyan (házimozi) projektor ami képes ~4-5 méterszéles képet vetíteni (a falra) 16:9 arányban?

Figyelt kérdés
kb mennyibe fájna ez nekem?

2012. febr. 10. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én vaterán kifogtam egy használtat, 50ezerért 3,96m-es képátlóval használom pontosan 1600 lumenen.

A házimozi projektorok kisebb lumen értékkel mennek, a prezentációs projik 2000 körüliek.


16:9-ben szinte mind működik. Ami fontos, hogy hova fogod tenni. Mindnek más a lencséje más szögben vetít. Volt egy régebbi projim, szoba végéből vetítette ugyan azt mint a jelenlegi 3 m-ről. Nem mindegy, a fényerő is csökken ilyen távról már. Ennek nagyon járj utána, olvass sokat a témában van a neten rengeteg anyag, utána használban nyugodtan nézz. Ne legyen régi amit veszel és egy 5000 ft-os tisztítás árát alkudd bele (hacsak nem új). Két dologgal lehet általában becopni a vásárlásnál:

1. nemsoká kiég az izzó (kb 25e ft a csere)

2. olyan koszosan használták, hogy beleégett a por a tükrökbe. ez idősebb gépeknél veszélyes és látszik a képén is, hogy foltos pl mikor tök feketét vetít.

2012. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

izzó élettartamnál főleg LEDre megyek, mert annak jó 22-25 ezer óra az élettartama. én olyan 6 méter környékéről használnám, ennek utána nézek milyen fényforrás jó.

azt megmondod, h pontosan milyen projit sikerült kifognod? mert lehet akk beszerzek egy olyat vagy vmi ahhoz hasonlót, attól függően, h jó-e az én feltételeimnek.

2012. febr. 10. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!