Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valóban bannolhatja a Microsof...

Valóban bannolhatja a Microsoft az Xbox 360 Slim-emet az Xbox Live-ról, ha az Ebay-ről rendelt kínai 60/120/250 GB-os merevlemezt rakom bele? Miben más az, mint egy "eredeti"?

Figyelt kérdés

Az utólag onnan vett vagy hdd beépítő keretbe rakott bármilyen SATA-s vinyók csak flashelt gépekkel működnek?


Az áruk töredéke a hivatalosan a Microsoft által forgalmazottakénál.



2012. febr. 27. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem eredeti vinyót raksz bele attól még nem bannolnak,a gépnek kell tisztának lennie, a többit nem tudom.
2012. febr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ricky B válasza:

Több kapcsolódó youtube videóban is említették, hogy nem bannolnak azért, ha saját vinyót raksz a gépbe (pl kínai összeállítás) viszont az a vinyó megfelelően kell hogy legyen "felkészítve". Erről szintén nagyon sok infó van fent a neten (kompatibilis vinyómárkák, formatáló progik, stb.)

Ha nem akarsz hackelt dashboard-ot használni (amiért viszont bannolhatnak) akkor érdemes utánanézni ezeknek. Ha működik úgy az új vinyó, hogy nem kell az XBOX alapszoftveréhez nyúlnod, akkor nincs mitől tartanod.

2012. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hmm.. Értem. Akkor elvileg ha bízom az eladó kicsi kínaiban, hogy ezzel ő is tisztában van, akkor az általa hirdetett hdd-nek megfelelően előkészítettnek kell lennie, különben nem is látja a konzol, ha jól értelmezem. Ekkor max van egy kicsi hdd-m, amit max berakhatok a pc-mbe, de ha látja, nem tilthatnak... ???

Köszönöm! (olvastam blogokat, fórumot és azért ott megemlítik, hogy semmiért nem vállalnak felelősséget :) , ezért érdeklődöm, mert tartok tőle. Van bannolt offline konzolom is, erre vigyáznék)

2012. febr. 28. 13:12
 4/10 Ricky B válasza:
Igen, jól értelmezted. Vagy látja a konzol és akkor nincs para, vagy nem, és akkor van egy plusz vinyód a PC-hez... ;)
2012. febr. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért is bosszantó ez, mert a napokban felvettem a kapcsolatot a Konzolvilággal, a Gameshoppal, a Konzolstúdió.hu-val és mindegyik forgalmaz kínai vinyót OEM címszóval és ők pedig bátran ajánlják, mondván nem kaptak még negatív visszajelzést.


És ha náluk egy 60 GB-os hdd 13990 Ft például, az tuti, hogy az Ebay-es cumó. A négy ujjam rá, hogy ezeknek sincs ennél konkrétabb kínai "beszállítói" kapcsolatuk, csak megy a nyerészkedés...


A dobozos 250-es és 320-as vinyójuk eredeti csak, de az 20 ezer Ft. :S


Tanácstalan vagyok...

2012. febr. 29. 16:45
 6/10 Ricky B válasza:
Persze, hogy ugyanaz a forrásuk. Csak ők megtehetik, hogy bevásárolnak 50 db-ot jó nagy kedvezménnyel aztán 3x-os áron eladják. Én most kérdeztem rá pont egy ilyen ebay-es kínainál, hogy mennyiért adna nekem 20db 250GB-os XBOX vinyót, és darabonként 11.600.- Ft-ra jött ki az ajánlatuk, amibe már a szállítási költség is benne van. Viszont megnyugtató, hogy a konzolboltok is merik árulni. Szerintem, nyugodtan rendeld meg ebay-ről, aztán ha nem ismerné fel a konzol, akkor házilag még mindig meg tudod berhelni... ;) Tele van ehhez való szoftverekkel a net.
2012. febr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ricky B válasza:
Érdeklődök, hogy sikerült-e a projekt? ;)
2012. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ricky B válasza:
Jelzem, hogy vettem egy ilyen 250GB-os "utángyártott" vinyót, 3 hét alatt ért ide Szingapúrból. Tökéletesen működik.
2012. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendeltem egy 120 GB-osat. System Error E68 és piros led... :((( Mit tehetek???
2012. jún. 6. 16:11
 10/10 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy hibás a vinyó. A visszaposta 2,5-szer annyiba kerülne, mint a vételár, úgyhogy a gari felejtős, a kínai eladó jóindulatán múlt, hogy visszakönyörögtem a vételár felét, amit vissza is utalt, így csak 5-6 ezer forint lett a tanulópénz.
2012. jún. 26. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!