Canon EOS 550D - Milyen fotókat tud csinálni ez a fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy profi fényképezőgépet, mivelhogy kisebb tárgyakat fényképeznék le profi minőségű grafikával. Nekem ezt a gépet ajánlották: [link]


Olyan fotókat szeretnék készíteni, amilyenek ezen aukción is találhatóak: [link]


Tehát megfelel e ehhez a fentebb említett fényképezőgép? Esetleg olcsóbban is ki tudok jönni egy másik típussal? A segítséget előre is köszönöm!



2012. máj. 22. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Röviden:


- EOS550D nem profi ( nem leszólás, nekem is van ilyen gépem )

- jó képeket csinál

- ha makrózni akarsz akkor makró objektív kell ( egy jó makró drága ), bár a képeket szerintem lehet még a KIT is tudja ( nem volt KIT objektívem, nem tudok nyilakozni )


Egyéni vélemény: felesleges ilyen fotókhoz ez a gép, egy olcsóbb kompakttal is tudsz ilyen képeket csinálni.

2012. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Például milyennel? Sajnos nem igazán értek a fényképezőgépekhez.
2012. máj. 22. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Megkockáztatom, hogy bármelyik 40ezer körüli kompakt tud ilyen közeli képeket csinálni ekkora tárgyakról ilyen minőségben ( tehát nem a légy összetett szemét akarod vele fotózni ) - ha tud makro funkciót.
2012. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Esetleg egy konkrét típust is tudnál ajánlani?
2012. máj. 22. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a tárgyfotózás, mint téma érdekel, akkor igenis kell a tükrös gép. Sőt... megfelelő világítás, tárgysátor (házilag is lehet), és nem kevés Photoshop tudás.


Az 550D nem profi gép, de egy nagyon jó cucc.


Igen, valóban kellene egy jó makró objektív, ami viszont 100.000 felett van. A kit-objektív is megfelelhet kezdésnek, de ha komolyan veszed, akkor hamar ki fogod nőni. Nekem egy Sigma 17-70 2.8-4.0 OS HSM van. Nem makró obi, de erre a célra alternatívaként a kit és a makró objektív között megfelelhet. Kb. 140.000 ft körül van az ára.


Miért nem javaslok kompakt gépet, főleg nem az alsó kategóriából?


Kis tárgyakat fotózol, ahol a részletgazdagság kiemelten fontos, ahogy a képzaj is ez érzékeny téma lehet. Ezt pedig megfelelően csak a tükrös gépek tudják hozni.

2012. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most találtam egyet, ismered e az Olympus E-330-at?
2012. máj. 22. 15:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Olympus E-400 volt nekem úgy 5 éve. Lejárt darab, és a régi olympusoknál még igencsak probléma volt a képzaj. Persze inkább a hosszú exponálás esetén volt ez gond, de tárgyfotózásnál megfelelő fény hiányában előfordulhat a hosszú expozíció.


Másrészt nem egy kategória a Canon-al. Én elfelejteném az Olympus-t.


Ha használtat akarsz venni, akkor Pentax K200D, Canon 450D, Nikon D80(esetleg?)

2012. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Canon 550D egy jó gép, de az ilyen izolált tárgyfotókhoz elsősorban fotós tudás (világítás, tárgysátor) és retusálási tapasztalat kell (színhelyesség, kontraszt, stb.).


Szerintem elég a 18-55 IS obi hozzá, később egy makró, mondjuk a 100 millis USM. Az drága lesz, de nagyon jó objektív.

2012. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem jó lesz valamelyik, köszönöm a válaszokat és a jó ötleteket!
2012. máj. 23. 12:07
 10/11 anonim válasza:
Heló! Nekem egy Canon G10 ultrakompakt gépem van. Sok célra fel lehet használni, és már 1cm-ről éles képet lehet vele csinálni.Van rajta vakupapucs ami később bizti jó lesz.Rengeteg saját bállítási és lehetőségei vannak.Én meg vagyok vele elégedve.
2012. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!