Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digi TV-s beltérin? Bőv. Lent

Minden xD kérdése:

Digi TV-s beltérin? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Digi TV-s beltérin Hyundai HSS 1165NA-n lehet a 19.2E-n helyezkedő Astra műholdak egyikét fogni? És hogyha igen akkor mi kell a beltéribe írni?? A frekvenciákat tudom. Értelmes válaszokat várok!

2012. aug. 14. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerencséd van ,mert tudok segíteni.Nekem is pont olyan beltérim van és az Astrát is fogom vele,az Intelsat mellett.

Egy pici türelmet kérek oszt leírom.

2012. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
okés!
2012. aug. 14. 16:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Először fel kell venni az Astra műholdat:

Menü=)Telepítés=)OK=)LNB Konfiguráció=)OK=)Nyomd meg a Piros gombot,Ekkor megkérdezi,hogy Hozzá akarsz adni egy műholdat,nyomd meg az OK gombot.Ekkor a bal oldalon megjelenik USER felirat.Nyomd meg az OK gombot,ezzel a Jobboldalon lévő részt tudod beállítani.Kezdjük felülről:Az USER nevet változtasd meg ASTRÁRA a számgombok segítségével,de ez nem fontos maradhat USER felírat is.Magas L.O. 10,600,Alacsony 09,750.Ha ez kész akkor nyomj egy exitet,majd még egyszer így visszakerülsz a Telepítés menübe.

Menjél rá a TP Szerkesztés /Keresés menüpontra aztán nyomj egy OK.Itt a műholdnévnél megjelenik az USER vagy az Astra műhold attól függ hogy megváltoztattad-e a nevet.

És itt már csak be kell írnod a frekvenciát polarizációt,szimbólum sebességet és egy keresést csinálni.

Annyit még elárulok ,hogy egyesével keresd le a csatornákat mert ez a beltéri nem túl okos,a teljes keresést csinálsz akkor nem hajlandó letölteni az összes csatornát.Tehát egyenként írd be a frekvenciákat,ha egyet beírsz akkor a műholdról a többi frekvencia le fog töltődni,csak egyesével meg kell csinálnod a lekeresést.

Ha valami nem oké akkor szólj,szívesen segítek.

Persze a parabolának az ASTRA műholdra kell néznie.K 19,2 fok.

2012. aug. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt találsz Astra frekvencia táblázatot:

[link]

2012. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm meg is próbálom!
2012. aug. 14. 17:51
 6/12 anonim ***** válasza:
én is digis vagyok,engem is érdekelne a dolog.csak az a baj hogy nekem HUMAX DIGI+IV beltérim van és nekem az Intelsat 1002-re van állítva.kérlek ha tudsz segíts.köszi.
2012. aug. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a Digi-t nézed vele akkor nem tanácsolom,hogy a parabolát elforgasd,mert nagyon sok türelem,gyakorlat és szerencse kell ahhoz,hogy műszer nélkül megtaláld az Astra műholdat.

Nekem kettő parabolám van,az egyik a Digi műholdjára van állítva,a másik meg az Astrára és egy Diseqc kapcsoló segítségével van bevezetve a két műhold jele a beltéribe.

A HUMAX IV-et csak akkor tudod használni más műhold vételére ,ha nem volt szoftverfrissítés az utóbbi időben,tehát nincs még fix csatornalista.Ez igaz a többi beltérire is,mert a szolgáltató olyan szoftvereket telepített a beltérikre ami a frissítés után nem teszi lehetővé más műholdak nézését.

Sajnos a menüpontjait nem ismerem annak a beltérinek,nem tudom hogyan kell beállítani.

2012. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én beállítottam az Astrára a parabolát vagy akármelyik műholdra a beltéri mindegyiknél azt írja a tp keresésnél, hogy sikertelen.A fej új, viszont a kábel réz drótja vékonyabb mint a hagyományos.De a SatFinder pedig működik vele.Pedig egy másik ugyanilyen digis beltérivel kipróbáltam és azzal sem működik.Nem értem miért.Valaki valamit?? Mi lehet a gond??
2012. aug. 15. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:

A kábel nem befolyásolja,nekem is volt vékonyabb is.

Valószínűleg nem néz rá pontosan a műholdra,ha az F csatlakozónál rendben van minden.

2012. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok mindent köszönöm a választ!
2012. aug. 16. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!