Melyik objektív jobb? A Nikkor 18-105mm vagy a 24-120mm?

Figyelt kérdés

Használtan szeretnék vásárolni valamelyiket, rendezvény, portrék és előadások megörökítéséhez.

Leszámítva hogy a 18-105 olcsóbbnak mutatkozik, technikailag melyik jobb erre a célra? Köszönöm!



2012. szept. 8. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A 24-105 képminőségben, autofókuszban és felépítésben is jobb objektív, viszont APS-C gépekre szűk rendezvényfotóhoz. Oda kelleni fog a 18-as induló, inkább azt vedd.
2012. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk meg tudok élni a 24-70 objektívemmel, de sokszor érzem a hiányt...
2012. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, egyelőre egy D5000 vázzal kell beérnem erre a célra, ezért szeretném céltudatosabb tartozékokkal javítani a hatékonyságát. A távolság pedig mivel változó lehet pl. egy színpad esetén, de lesz hogy közeli fotókat is készítek biztos kelleni fog a zoom, viszont még egyikről sem volt személyes tapasztalatom ezért érdekelt.
2012. szept. 8. 16:42
 4/5 gergoap ***** válasza:
105-120 között minimálsi a különbség, míg 18-24 között jóval nagyobb, azt gyakrabban használja az ember.
2012. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 18-105-ös egy nagyon jó, éles leképezésű objektív, szeretem. 18-as és 105-ös végállásokban teljesen nyitva hagyott blendével azért van vignettálás, de nem vészes. A 24-120-assal (mivel az nem DX, hanem FX - full frame vázra van) feltehetően sokkal kevesebb a vignettáció, de nehezebb és drágább is az objektív. Plusz, ahogy már előttem megjegyezték, a 24 mm-nél rövidebb fókusz néha nagyon értékesnek tud bizonyulni.


A 24-120-asat inkább Nikon D600-zal használd - ha megteheted. Ott nagyon jó látómezőt ad.

2012. okt. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!