Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy alcor hd-1200 dekodere...

Van egy alcor hd-1200 dekoderem 2 éves. Mi lehet a kép hibája?

Figyelt kérdés

Elsőnek csak ugrált a kép, de mostmár teljesen elment, csak zöld hátért mutat az összes műsoron. Probáltam, hogy cserélek scart kábelt, de ez sem oldotta meg a problémát. Most áthoztam egy másik szobába másik antenára, másik tv-re és másik kábelekre van kötve, de a probléma ugyan az. Az összes csatornán hang van, de a kép van fekete hátér vagy zöld hátér.

Mi lehet a problémája a gépemnek?


2012. szept. 21. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek után csak arra tudok következtetni, hogy hibás. Ha másik antenna, nem pedig ugyanaz az antenna másik leágazása, ill. másik scart, akkor nem marad más, mint az, hogy bedobta az unalmast. Azért volna két döntő kérdés, a menüt elő tudod hívni, tehát az látható avagy az sem, hiába nyomkodod?

Véletlenül nem a VCR-be dugtad be a Scart helyett? Szóval a jobb oldali scart csatlakozóba kell dugni, a bal oldali az fölfűzésre szolgál.

2012. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen a menü tökéletesen előjön. Az nem ugrál.

mostmár ha nézem a fekete hátért csinál olyat is hogy fél perc után ujraindul a gép


A scart kábel jobba van bele dugva, de probáltam a másikba is és ugyan azt csinálja.

2012. szept. 22. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egy csatornánál lenyomod az info gombot, akkor meglátod az aktuális csatornánál a jelerősséget, ez jó avagy gyönge? Mert ha gyönge, akkor hiába a másik antenna stb. az antennával van a gond. Ha erősítős antenna, akkor próbáld csillapítani az erősítést.

Ha jó a jelerősség, akkor esetleg próbálj meg egy firmware frissítést! Ha két éves, azóta már kijött új firmware (addig nyaggattam őket, míg csináltak egy javítást, aminél már nem felejti el a box, ha kikapcsolod a feliratozást). A honlapjukról letölthető a firmware: alcordigital.hu/download.php?id=151

Ezt tedd rá egy pendrivera, majd indítsd el a médialejátszást s valamelyik opció alatt felismeri a fájlt, hogy az a zene, videó vagy a pvr stb. arra már nem emlékszem, próbálkozz. Ha valamelyiknél "látja" a fájlt, akkor okézz s elindul a frissítés. Ne húzd ki frissítés alatt, ill. igyekezz ezt jó időben tenni, nehogy áramszünet legyen közben. Csak saját felelősségedre csináld, mivel ugyan ritkán s szélsőséges esetekben, de előfordulhat az, hogy a készülék használhatatlanná s javíthatatlanná válik. Mondjuk sokat nem veszíthetsz, mivel alapból nem megy a készülék, s garanciád meg már nincs...

2012. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kedvességed ezekel a tanácsokal.

A jelszint jó megnéztem mind a 2 bőven a kék sávban van. Én nálam a 63 és 68 műholdon müködnek a csatornák. Az nem vibrál meg hasonló, tehát a jelszint jó.

Tegnap töltötem rá frissitést mind a 2 fajtát. Amugy a zene mappában ismerte fel és a frissitést elvégezte.

Még a gyáribeállítást is visszaraktam, de a problémám úgyan az.

Esetleg valami más ötlet?

Tv szerelő meg fogja ezt tudni nézni?

2012. szept. 22. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ezzel egy TV szerelő bármit is tudna kezdeni. A műholdat véletlenül írtad? A HD-1200 az egy földi digitális vevő, tehát földi antennával működik, nem műholdassal, de biztos véletlenül írtad, mivel a 62, 68 is UHF csatorna. Mindkét csatorna eléggé magas frekvencia, lehetséges az is, hogy valami zavarja az adást, ezt viszont csak úgy derítheted ki, hogy elviszed egy ismerősödhöz a boxot, s ott is megpróbálod, lehetőleg ne a szomszédnál. Azért sem a szomszédnál, mert az még nem tudja kizárni a zavart ha ott jó, mivel több mint való más készüléke van, más készülék más érzékenység.

Nálam 52-n vannak a közszolgálatiak, s asszem 68-on a kereskedelmiek, s a 68-as csatornán ha 12dB-nél többet erősítek, akkor már a zavar elnyomja a jelet, 12dB erősítés alatt pedig nincs jel. Szóval kellett vele "játszani", mire belőttem. Természetesen az 52-es csatorna jön így is úgy is.

2012. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!