Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent a LED tv és mit a...

Mit jelent a LED tv és mit a 3d led tv?

Figyelt kérdés

TV-t vásárolnánk.


Olvasom egy Hyundai készüléknél, hogy 3d-s, és 4 db 3d szemüveg jár hozzá. Pendrive-ról lejátszik avi-t stb. Tehát NEM KIZÁRÓLAG 3D-s műsort lehet vele nézni, hanem hagyományost is? Gondolom, képes rá, mert felülről kompatibilis, nem? :) Csak hát bizonytalan vagyok, sose használtam ilyen készüléket. Ha avi-t is lejátszik, ebből is sejtem, hogy normál 2d-re is képes.


A led tv-k mind folyadékkristályosak? (lcd, vayg tft)


3d tv adásról nem is hallottam még... ezek szerint létezik? Van olyan kábel tv csomag, ami tartalmaz ilyet?


Mi az a 2xhdmr?


Mi a B és a D energiaosztály?



2012. nov. 29. 10:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Még valami, idézlek, kedves előző beíró:


"vagy kinyújtja és akkor mosódik [...] képminőségre a fullHD és a HD ready nagyon közel van egymáshoz, nem könnyű észrevenni a különbséget."


Na most ,nem kell aggódnom akor, hogy ha teljes képernyőn kinyújtja a képpont-sorokat, hogy akkor nekünk, "átlagos szeműeknek" gondot okozna? Szóval nem vennénk észre a különbésget, AZAZ LÁTSZÓLAG NEM RONTJA A FULL HD a képminőséget, ha SD tv adás megy ahhoz képest, ha hd-ready készüléket vennénk és azon néznénk átlagos, SD tv adást?

2012. nov. 29. 13:09
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez függ a tv méretétől is. Egy 127-es LED tv-n, vagy akár már a 116-oson is elég kegyetlenül néz ki, ha tv adást nézel rajta, mert nagyon nyújtania kell a pixeleket és mosódik. Nekem egy Philips 5600-as LED tv-m van, 102cm fullHD, nagyon jól lehet rajta tv-t nézni, nem romlik lényegesen a minőség. Havernak egy 127-es van, nála kegyetlenül néz ki. Milyen messziről néznétek? Átlagban elmondható, hogy a nézési távolság optimálisan a képátló 1.3-1.5 szerese, egy 102esnél ez durván 2.5 méter.
2012. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

80 cm képátló a terv. Árban ez rendben, kisebbet nem akarnak a fő tv-nézők a családban. (Én nem nagyon nézek tv-t).


Szóval akkor 80 cm-esnél szinte mindegy, hog ySD adást full hd-s tv-n, vagy hd-ready tv-n nézünk? Ez megnyugtató...


A fő tv-zők nálunk kb 2-3 méterről szoktak tv-t nézni, saccra, de szerintem inkább 2 méterről.

2012. nov. 29. 13:23
 14/17 anonim ***** válasza:
Ne lcd -t vegyél, mert a led jóval kevesebbet fogyaszt.
2012. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A LED is LCD, csak más a háttérvilágítás, ezt nem tudom, hányszor kell még embereknek elmondani. A TN paneles LCD kijelzők is B energiaosztályba tartoznak, nem rosszak, csak a háttérvilágításuk miatt a feketét nem tudják visszaadni.

Hát 82-esnél szinte semmit nem veszel észre belőle, nyugodtan fullHD 82-est, hátha később beruháztok egy kis médialejátszóba, vagy össze lesz kötve számítógéppel. Milyen messze van a számítógép? Ha Samsungot veszel, ahhoz lehet kapni vezeték nélküli továbbítót is:)

2012. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem 106 cm-es full hd TV van a TV2-őn kívül az összesen tökéletes az adás (attól is függ, hogy digitális-e vagy kábel). Én sima HD ready-t nem vennék.
2012. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is. :)


Végül is -részben az üzlet térbeli távolságát is, és az árakat is figyelembe véve- egy hd-ready -s Sony-t vettünk, lcd, usb-vel, 80 cm-est. Részben, az alapfunkciókat leteszteltem, alapvetően rendben van.


Jól jöttek a tanácsok, még egyszer köszönöm! :) Így jobban átláttam a lehetőségeket.

2012. nov. 29. 19:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!