Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jól gondolom, hogy élvezhetetl...

Jól gondolom, hogy élvezhetetlen minőségben látnánk egy új Smart LCD TV-n keresztül a csak analóg kábelszolgáltatáson keresztül érkező TV műsorokat?

Figyelt kérdés

Jelenleg UPC analog Bronze csomagunk van.


Úgy tudom, hogy a UPC digital bronz csomagban is viszonylag kevés a HD, illetve a full HD minőségű csatorna/műsor.

Lehet, hogy a normál digitális műsorok is gyengébb, élvezhetetlen minőségben jönnének át egy SMART TV-n keresztül?

A jelenlegi öreg hagyományos TV-nkhez képest?



#FullHD #Smart TV #HD #TV #digitális műsorok
2012. dec. 4. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azonos képméret mellett nem veszed észre a különbséget.

Egy méteres képátlónál viszont zavaró lehet.

2012. dec. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem jól gondolod!

Az, hogy "élvezhetetlen minőség" -relatív, -mihez képest?

Egy új, LCD TV-n az analóg adás is szebb, jobb minőségű mint a "jelenlegi öreg hagyományos TV-n"!

2012. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Hát igen, a jelenlegi öreg TV-ink mindegyike olyan ~60-65 cm képátmérővel rendelkezik.

Tehát, ha ennél nagyobb átmérőben gondolkodunk az új TV-nél, akkor van esélye, hogy a sima analóg adások rosszabb képminőséget láttatnak majd velünk, mint a meglévő TV-ink?


Ha esetleg vannak konkrét tapasztalataitok, ajánlanátok 40-42" képátmérővel bíró Smart LCD, LED TV-ket? Olyanokat, miknek viszonylag gyors a képfrissítése és 100-200eFt között már elérhetők.


Tudom, hogy a Google a jó barátom, de nagyon tájékozatlan vagyok a témában és nem igazán tudom, hogy a TV-k paramétereinél melyek azok amikre mindenképp nagyon oda kell figyelni a választásnál.

2012. dec. 4. 10:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 106 cm-es és egy 82-cm-es TV is tökéletes a kép az összes csatornán (talán a TV2 a legrosszabb). Sima kábel tévénél is jó volt, de most, hogy digitális lett még jobb a kép minősége.
2012. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.


Nekem most ilyen van: [link]


Ilyet akartam venni, csak ennyi pénzem már nem volt: :D


[link]

2012. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4. hozzászólónak:

Köszönöm a választ.


- A Te TV-id már ezek közé az új digitális Smart, LCD, LED TV-k tartoznak? Milyen gyártmányok és típusok?

- Sokkal szebb a kép, amikor a műsor nem csak simán digitális, hanem HD vagy Full HD minőségben jön?

2012. dec. 4. 10:42
 7/8 anonim válasza:
54%
Élvezhetetlennek nem nevezném. Azt olvastam valahol, hogy februártól bővíti az adásait a UPC, szóval erre halad a világ és lehet ma nem láthatsz annyi HD minőségű csatornát, de ez változni fog. Gyorsabban, mint mi magunk is gondolnánk. Ha engem kérdezel, én tuti Samasung-ot vennék, mint ahogy vettem is. Azért is döntöttem így, mert CES-es bemutatták Kit-et, amit frissíthetek, így nem kell állandóan új TV-t vennem, hogy az újításokhoz is hozzáférjek. Mondjuk én olyan vagyok aki nem szereti ezeket a kütyüket évente cserélni. Egyszer veszek jót, lehet viszonylag drága, de megéri és sokáig megmarad a háztartásban.
2013. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok LG42LM620S az egyik tv a másik 34LK450. HD-ban nagyon szép a kép, bár nem sok HD csatornám van (2-3) Egyébként 10-12 lenne, de a többiért fizetni kell pluszba. HD-ba nagyon szép, éles a kép, még ahhoz képest is, hogy nem FULL HD az adás.
2013. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!