Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy DVB-T Tunerem, de úgy...

Van egy DVB-T Tunerem, de úgy vettem ismerősömtől, hogy csak az USB-t és a telepítő lemezt vettem meg! Viszont a kis antennát nem, mert nekem van egy itthon, de nem talál vele semmit se, miért?

Figyelt kérdés

[link]

Ez az antennám van hozzá, az első képen ami be van keretezve annak a végét dugtam bele az USB-be, majd az alábbi jött be nekem:

http://www.youtube.com/watch?v=bBKuBoR3SoI

A videón, amit 01:38-nál ad be 'Select to Region'-t, az már nálam nem jelenik meg, helyette kiírja hogy:

The device cannot be detected or is not supported.

szóval hogy a készüléket nem lehet kimutatni, vagy nem támogatott! lehet hogy az eredeti kéne hozzá?

de ezzel miért nem kompatibilis? vagy még esetlen az anetnnán lévő maradék 2 (foglalattal) kéne valamit csinálni?



2013. márc. 23. 12:48
 1/7 A kérdező kommentje:

a lefedettség narancssárga, így vszeg "kültéri antennás vételre" lenne szükségünk, mert ha egy olyan területet adok meg, ahol a lefedettség a legerősebb, ott már azt írja, hogy elegendő egy "beltéri antennás vétel"

akkor most a kültériset hogy lehetne megoldani?

[link]

2013. márc. 23. 13:07
 2/7 anonim ***** válasza:

A képen elég réginek tűnő antenna látható gyanítom nem alkalmas dvb-t jelek vételére, az ilyen beltéri antennákon fel szokták tüntetni hogy alkalmas e dvb-t-re.

A gyári pici antennával ne is foglalkozz azzal sem fogsz tudni elég erős jelet nyerni.

Mielőtt új beltéri antennát veszel nézd meg egyáltalán nálatok lehet e beltéri antennával fogni a jelet vagy csak kültérivel.Ezt házszámra pontosan kiírja a mindigtv.hu oldal keresője!

Ennek függvényében vásárolj egy beltéri vagy kültéi antennát esetleg ha van beltéri vételi lehetőség próbálkozz tovább a meglévővel, elég időigényes lesz mert pontos rálátás kell az adóra nem úgy mint az analóg rendszeren ahol elég volt sacc/kb beforgatni az antennát.

2013. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most láttam kiírásod hogy már ellenőrizted a vételi lehetőségeket.

Nos feketén fehéren le van írva hogy beltéri antennával nem lehetséges csak kültérivel.Abból is a szegedi adót választ abba az irányba lődd be mert a másikon nem fogsz látni minden csatornát!

Szerezz be egy dvb-t képes kültéri antennát szereld fel úgy hogy rálásson a szegedi adóra(fák,épületek és hasonlók ne legyenek a rálátás útjában).Koax kábellel vezetékeld be a gépedig és azt dugd be a tunerba.

2013. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem köszi, a kültéri antennára lehet valahogy csatlakozni?
2013. márc. 23. 13:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :D
2013. márc. 23. 13:18
 6/7 A kérdező kommentje:
++
2013. márc. 23. 13:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a beltéri antenna egy... itt nem lehet leírni a megfelelő szavakat, gyakorlatilag semmire sem jó. DVB-T vételhez vannak direkt arra a célra kihegyezett tetőantennák, viszont nem olcsók.

Nézz utáma, hogy a lakóhelyed közelében melyik adó melyik sávon sugároz DVB-T adást, aztán egy kis szerelés, kábelbehúzás, és jó minőségű vételed lesz.

2013. márc. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!