Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kabel tv tema, valaki eligazit...

Kabel tv tema, valaki eligazitana?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzet szerint, van egy db LCD monitoros tevenk, a szokasos 3 csatornaval. Itt a nyakunkban az atallas es nem tartozunk egyik "csoro kategoriaba" sem. (ami mar csak azert is rohej, mert anyukam fizetese 70 ezer ft, en meg tanulok az egyetemen, ami mellett nem tudok dolgozni)

Szoval, a kerdes, hogy uszhatnank meg ezt legolcsobban? Gondoltam, hogy bekottetunk egy 17 csatornas alap kabelt, havi 1400-ert. Ez meg beleferne, de nem ertem, hogy milyen eszkozt kene meg hozza venni? Fel van sorolva egy csomo es kb. csak az antennat tudom felfogni. Szoval, mennyibe kerul elsore bekotteni egy ilyet? A masik verzio, hogy kikohogjuk a set top boxot, akkor utana, ha beakarunk kottetni egy ilyen kabelest, akkor kell meg hozza ilyen eszkoz, vagy ez a cucc erre valo?

Bocsi a gyenge szohasznalatert, de abszolut nem ertek a temahoz.


2013. máj. 29. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kábelt köttetsz be akkor nem kell semmit se venned. Szerintem ez lenne a legjobb ötlet.

Ha a másik verzió mellett döntesz akkor se biztos hogy kel venned set top boxot mert lehet a tvd tudja alapból. Ha jó helyen laktok(adóhoz közel) akkor nem kell még antennát se cserélned. Ha nincs rálátás vagy rossz a vétel akkor antennát is kell venni.

2013. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A tv sajnos nem tudja alapbol, vagyis gondolom, akkor mar "kapcsolt" volna. :) En is a bekotesre voksolok, mert most pl. a digitv-n neztem, hogy husegido nelkul 17 csatorna havi 1400, ami nekunk eleg, es meg kifizetheto, csak ilyen "egyszeri koltsegekhez" nem ertek.
2013. máj. 29. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen típusú tévétek van?


Ha van benne MPEG! tuner, akkor előfordulhat, hogy a jelenlegi antennát használva fogni tudjátok a MindigTV 7 db ingyenes csatornáját.


Ha kábeltévé szolgáltatásra fizetsz elő, akkor minden eszközt a szolgáltató fog adni. Nektek elvileg csak a havidíjat kell fizetni (maximum bekötési díjat, de ez többnyire díjtalan).


Ha a tévétek rendelkezik MPEG4 digitális tunerral, akkor felesleges set-top-boxra költenetek, ha Nektek megfelel a 7 db ingyenes csatorna. Ha esetleg ennél többet szeretnétek és nincs a tévében hely kártyamodulnak, akkor érdemes boxot vennetek. Természetesen ezt a boxot később elvileg nem tudod használni a kábeltévé előfizetésnél, mert minden szolgáltató a bevált típusát támogatja csak.


Itt elvileg minden infót megtalálsz: [link]

2013. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ird be a tv tipusát. A digi kábel bekötést árát meg nézd meg a weboldalukon.
2013. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, megkerdeztem anyukamat, ilyen MPEG nincs rajta, mert viszonylag regi tv-rol van szo. Kicsit megnyugtattatok, hogy nem kell eszkoz dijat fizetni a kabelnel, csak legfeljebb bekotesit, mert arra meg mondjuk szamitottam. Koszi nektek!
2013. máj. 29. 21:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Legolcsóbban? Nem nézel TV-t, így az agymosás fő forrásától megszabadultál. Maradt: sok-1 :)
2013. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!