Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Blu-ray lemezeket "hagyományos...

Blu-ray lemezeket "hagyományos" asztali dvd lejátszóval is le tudom játszani, vagy speciális típus kell hozzá?

Figyelt kérdés
2008. jún. 30. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Blu-ray lemezeket csak Blu-ray lejátszóval lehet lejátszani.
2008. jún. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más technológia a kettő. Ha le lehetne játszani, miért kerülne közel 100ezerbe egy BD játékos?

Viszont a jó hír, hogy már feltörték a BD-t, le lehet rippelni, és számítógépen lejátszható, újratömöríthető .mkv fájlba, ami már egyes (nagyon ritka még) esetben lejátszható asztali lejátszón, ha kiírod egy DVD-9 DualLayer lemezre (8,5 GB-os) Legalábbis elvileg. De a digitális jelátvitel miatt, már sokkal egyszerűbb a PC-t összekötni a HDReady Tv-vel, és mehet a HD mozizás. Neten egyre több letölthető BluRay rip van, ami amerikai lemezről van leszedve, és magyar DVD hanggal vagy felirattal van ellátva.

2008. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem, ez kb. olyan mintha egy walkman -ben szeretnék CD -t hallgatni. De ha végig gondolod: miért árulnának külön Blu-Ray lejátszókat, ha a régi is viszi?
2008. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem egészen olyan mint walkman-ba CD-t tenni. A két lemez mérete ugyanis megegyezik. A Blu-ray lejátszó képes DVD és CD lemezek olvasására is. Tehát van visszafelé kompatibilitás, míg a walman és a CD lejátszó között semmiféle kompatibilitás nincs. A különbség, hogy a Blu-ray lemezeket kék, a DVD-t vörös lézerrel olvassál le, és a Blu-ray lemezen sokkal sűrűbben helyezkednek el az adatok.
2008. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nos technikailag igazatok van amikor azt mondjátok, hogy nem játsza le, de a tény az, hogy én kipróbáltam és lejátszotta a mezei asztali lejátszó is, bár minőségre nem volt tökéletes (szagatott egy idő után).
2008. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az kizárt! Akkor nem BD volt. Mint írták is: nagyobb az adatsűrűség, precízebb kiolvasást igényel a BD.

Ráadásul a DVD Mpeg-2 -be tömörít, a BD Mpeg-4 -be.

(A DVD bitrátája (kép) 5000kb/sec körüli, a Bluray olyan négyszerese. A hangról ne is beszéljünk.)

NEM lehetséges lejátszani.

2008. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit pontosítok magamon (is?): a Blu-Ray a DVD (kb.) "utódja". A Blu-Ray sokkal sűrűbben "tárol adatot", így kb. 5* annyit mint egy DVD-5 lemez. (Nem walkman-CD, hanem CD-DVD)

Teljesen más a működése, a rokonságuk az optikai-meghajtóság. Az SL DVD-ROM -k 4,7GB -sek, a BD-ROM -ok pedig 25GB -sek. Mindkét formátum általában kihasználja a helyet.

2008. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Mindkét formátum általában kihasználja a helyet." Ez a te szótáradban mit jelent?
2008. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előre is bocsi az offért!


Azt jelenti - ha hülyén fogalmaztam - volna, hogy mindkettőt úgy készítik hogyha eredeti, hogy minnél kevesebb minőség vesszen el. Tehát minnél nagyobb a hely, annál nagyobb a minőség. Szerintem!

2008. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így már értem. Ez így van, minél több a GigaByte, annál jobb a minőség.
2008. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!