Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki tudna nagyjából elfogadható...

Ki tudna nagyjából elfogadható választ adni a laptopok élettartalmát illetően-HP-550-, továbbá mely részek mennek tönkre elsődlegesen? /köszönöm! /

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet prognosztizálni. Én ma is használok 12 éves laptopot. Nyilván nem játékra, de amire nekem kell, arra sokszor megteszi. Viszem magammal nyaralásokra, h meg tudjam nézni az emailjeimet. Esetleg tájékozódjak, h mi történt a nagyvilágban. Letöltöm rá a digit kamerával az éppen elkészített képeket, h meg tudjuk nézni nagyban.


Legelőször az akkuja ment tönkre. Azóta sem vettem bele másikat, mert nem adok érte annyit. Tökéletesen működik a hálózati adapteréről. Kiegészítettem PCMCIA porton keresztül USB2.0 portokkal, mert neki még csak USB1.1-es volt.

Mobil iNetről hajtom. Cseréltem benne viynót, de csak azért, mert kicsi volt az eredeti 30GB. Ma is működik, ha visszateszem a régit.

Bővítettem a RAM-ot, mert az is kevés volt. 256MB-ról 768MB-ra.

Utoljára 2006-ban telepítettem újra az op.rendszerét (XP Home), mert nagyon lelassult. Azóta seder.


Vannak laptopok (F-Siemens), aminek pl. a monitorhoz menő kábelei törnek meg előbb-utóbb, mint a kinyitható telefonoké.


Nem árt időnként kitakarítani, h kellően átszellőzhessen, mert a laposokban nagyon ki van hegyezve a hűtés.


Szóval, ha vigyázol rá, előbb fog erkölcsileg, technikailag amortizálódni, mint tönkremenni.

2013. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kielégítő,részletes és alapos válasz volt!
2013. aug. 26. 16:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 HP laptopom volt napjainkból. Mindkettőben tönkrement a mervelemez, egyikben mikor eladtam, nem telt bele 2 hét, és láttam neten hirdeti a srác aki megvette, tönkrement a kijelzője... Ráadásul nagyon melgedett mind a kettő, sokszor lefagytak, még télen is, 18-20 fokos szobában...

Én ezen tapasztalatok után, soha többet HP lapos, most egy F. Siemenset nyúzok, lassan 1 éve (2 éves gép, használtan vettem), minden héten hozom, viszem fel a fővárosba, ott is nap mint nap cipelem magammal, ha itthon vagyok vidéken szoktunk bulizni vele (külső hangkarival keverőre, 4 csatornát látok el vele mint "laptop "DJ""), szóval kap rendesen. Persze vigyázok rá, de hát na, nem egy otthon, ágyban esti TV-zés mellé facebook-ot nézegetős gép. Használtuk már szabad térben, árnyékban 41 fokban, soha sem fagyott meg, nem melegszik. Pedig 2x2,6GHz dual core van benne, nem egy 1 magos intel atom pár 100 MHz-el.

2013. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!