Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kell összekötni az...

Csxeba kérdése:

Hogyan kell összekötni az okostévét a házimozi rendszerrel?

Figyelt kérdés

Buta vagyok ebben a témában. Kb. 10-15 éves más a házimozi rendszer, Sony típusú.

A TV LG.

A régi sony TV-hez úgy volt hozzákötve, hogy a TVből egy nagy csatlakozón jött ki a jel, olyanon, mint amivel a videó/DVD lejátszót kötik a TV-khez, majd ez szétvált 4 kisebb, RC-szerű kábelre. Az okos TV hátulján van ilyen kimenet, de sztem az inkább a DVD lejátszó/videó féle input.


A hifi hátuljáról sajnos nem tudok képet feltenni, de leírom, milyen aljzatok vannak:

2 RC-szerű csatlakozó, VIDEO(AUDIO) IN felirattal.

4 RC-szerű csatlakozó, MD IN/OUT, R és L feliratokkal.

6 "RC-szerű" csatlakozó: ebből 4 a szokványos piros-fehér, az alsó 2 fekete és ha jól láttam, WOOFER volt ráírva. Ezek a DVD INPUT néven futnak, R, L, REAR és FRONT feliratok vannak rajta.


Ha simán az AUDIO IN-t összekötöm a TV RC kimenetével, akkor semmi nem történik :(


Mással még nem próbálkoztam. Milyen kábelt vegyek? Hogyan köthetném össze? Minden opció érdekel.



2013. nov. 4. 13:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a házimozi erősítődön, "Optical Digital Audio IN" bemenet (a 15 évvel ezelőtti SONY készülékeken is volt!!) ... ezen keresztül csatlakoztasd OPTIKAI kábellel! a TV Optical Digital Audio OUT kimenetéhez.

(ezen keresztül csatlakoztatva, tökéletes Dolby Digital, térhatású hangot fog eredményezni)

[link]

Árak: [link]

csatlakoztatás:

[link]

(...ugyan áruld már el, a Sony házimozi-erősítő tip. számát!!! előlapján és a hátlapján is szerepel!)


LG "okos" TV-k használati útmutató....

[link]


AME_b1_a1=hug.pdf&FILE_NAME=KROWM000353391.pdf&TC=DwnCmd

2013. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

használati...

működő link:

[link]

2013. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi, ezek alapján rájöttem a zúgás okára, és tényleg rossz RC véget dugtam be és videó jelet kapott. Viszont most az van, hogy szépen szól sztereóban...

De ennél sürgősebb baj az, hogy az USB stickről lejátszott filmeknek a hangját nem adja át a hifinek. Mi lehet a baj? Én arra gyanakszom, hogy digitális az USB-s hang kimenete :S

2013. nov. 6. 08:40
 14/14 anonim válasza:
Hol laksz? Ha gondolod el megyek hozzád és megcsinálom :)
2016. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!