Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Subwoofer erősítő építésében...

Subwoofer erősítő építésében tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először állnék neki és elsőre KIt-ekből raknék össze egy 100w-os mono erősítőt subwooferhez, azzal tisztában vagyok, hogy kelleni fog az erősítő és a hangváltó, de ezen kívül még mi kellene hozzá, hogy csakis mély (~150Hz)hangokat adjon le a hangszórónak.

alábbi kit-ekről van szó amivel dolgozni szeretnék:


[link]

[link]


ui.: természetesen ha valaki jobb, okosabb dolgokat tud linkelni azt is szívesen fogadom. Ja és itthon is sok elektronikai eszközöm van (kibelezett erősítős dvd lejátszók és hasonlók) ha azoknak a részeiből is meglehetne építeni (költséghatékonyság) az is jó lenne. amim itthon van az 2db TDA8947J ic és regeteg féle fajta kondi...

Előre is köszönöm!



#mélynyomó #erősitő építés #subwoofer építés #házilag erősítő #házilag subwoofer
2013. dec. 1. 15:05
 1/2 Johnydio válasza:
Hali! Én nem erőltetném az építést. Esetleg, ha mégis rászánod magad, az adott elemekkel el lehet játszadozni, úgy, hogy a bemeneti jelet vágod meg a szűrővel, majd a kimenetit, és a különbséget hallgatva, jobb esetben oscilloscop-pal mérve eldöntöd, melyik tetszett jobban. ...ha szeretnék egy jó mély erősítőt "építeni", akkor inkább vennék egy hidalható crossoveres 2*100-150W-os autóerősítőt, és építenék egy jó 12v-os tápot, ami egyszerűbb, és kevesebb a hibalehetőség. A fémipari alapképzésben sem v8-as motort reszelnek a tanulók elsőre, hanem kalapácsot! ;)
2013. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anitaanita ***** válasza:

Én pedig pont nem javasolnám az autós erősítő használatát. Ha mégis, akkor kizárólag csúcs-márkásat. Az pedig nem költséghatékony.


Az én javaslatom erőteljesen a TDA7293 IC felé mutat, főleg ha 4Ohm -os hangszórót kívánsz hajtani az erősítőről. Van egy ötletem, amivel (az amúgy is elvileg 100W-os IC-t) fel lehet BOOST-olni jóval 100W fölé úgy, hogy nem kell hidalgatni vagy párhuzamosítani még egy IC-t.


Az aktív aluláteresztő szűrővel én is egyetértek. Ezt egy sima RC taggal is meg lehet oldani, de az aktív aluláteresztőt jobb ötletnek tartom (mondjuk 40dB/dekád meredekségű vágással)


A kulcskérdés a tápegység: Van-e, vagy van-e hozzá legalább megfelelően nagy transzformátor. Ha ez adott, akkor a költséghatékonyság garantált.

2014. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!