Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Full HD TV-vel nem HD adás...

Full HD TV-vel nem HD adás nézése?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a TV-k terén, ezért teszem fel ezt a kérdést.

A régi TV készülékünk elromlott, ezért újat veszünk.

Viszonylag tűrhető áron találtam egy televíziót.

Full HD TV-ről van szó. Viszont nekünk nincsenek HD TV csatornáink.

Ebből adódóan nem lenne a Full HD TV-n a kép minősége rosszabb, mint kisebb felbontású TV-n?


Az alábbi készülékről van szó:

[link]



2014. ápr. 14. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
TV és TV között is van különbség, a boltban többnyire bluray vagy HD tartalommal prezentálják, az mindegyik TV-n szépen néz ki. De az analóg adás tud nagyon csúnya lenni némelyiken.
2014. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
LCD-ken csapnivaló, plazmákon okés az SD (SD=nem HD) adás. Ez most egy ilyen világ.
2014. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Mégis, akkor milyen televíziót ajánlotok nekem?

Illetve mennyire rossz minőségű egy ilyen TV-n az SD adás?

Egy régi katódsugárcsöves televízió helyett lenne az új, annál csak nem rosszabb. Legalábbis szerintem. :)


Amúgy T-Home családi csomagra vagyok előfizetve. Ebben egy HD csatorna sincs. HD-t legfeljebb, akkor néznék, ha pendrive-ról néznék valamit.

2014. ápr. 14. 17:55
 4/10 anonim ***** válasza:

A mai csapnivaló műsorokhoz bőven elegendő amit ezek a TV-k produkálnak SD tartalommal. Nem tudom mit vizionálsz, hogy mennyire lesz rossz, ha egy fadobozos videoton TV-d volt annál jobb lesz.

Ha fontos a minőség elő fogsz fizetni HD tartalomra, egyéb esetben este lefáradva bámulni a TV-t totál elegendő.

Azok a TV-k amik kiemelkedő minőséget nyújtanak minden téren úgysem ez az árkategória

2014. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó választás, főleg ahogy mondtad a pendrive-os filmnézés kárpótol majd, a "gyengébb" minőségű, amúgy ritka szar TV műsorokért.
2014. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Peti7 válasza:
1.Úgylátom nem sokat voltál tv-t venni,már nagyon sok tv-t láttam a márkás üzletekben,hogy pl samsung lapos tv,ki van állítva megy rajta a film,és bűnronda képe van.Aztán láttam olyan hd tv-t hogy a hátulján a hdmi-nek csak a helye volt meg,meg valami vezeték volt még ott.
2014. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A normális LCD tv-ben felkonvertálja az adást.

Viszont az elmúlt 2-3 évben kiadott LG-t kerüld ilyen szempontból, mert ott sírni fogsz, ha egy focimeccset nézel, vagy bármi gyorsan mozgó dolgot, és nem HD.

Nekem az volt.

Be is krepált a lelkem 220 ezerért 1,5 év után. Sikerült fogyasztói jogomat érvényesíteni, és a forgalmazó visszaadta a pénzem, vettem egy Sonyt belőle némi ráfizetéssel máshol. Klasszisokkal jobb a képe, minden téren. És a sima tv adás is normális élvezhető rajta.

2014. ápr. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha úgysem nézel fullHD adást, és belefér a keretbe akkor jobban jársz egy HD Ready plazmával, ezeken jobban mutat a sima adás.
2014. ápr. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Plazmát ne vegyél semmiképpen, mert kifutó technológia, csak is LCD/LED FULL HD.
2014. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a tényeket írom le, sima adás jobban néz ki plazmán, mint LCD-n. Saját tapasztalat.
2014. ápr. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!