Melyik fajta fogyasztja a legkevesebbet és többet? LCD, PLAZMA, LED tv?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 08:37
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/147 danada ***** válasza:
0%
Sajnos hiába próbálkozol vele 140-es hozzászóló. Mission impossible. :(
2014. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/147 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozik de követhető logika nélkül.

pl itt:


"Mikor érted már meg hogy a gyártók azt fogják reklámozni amelyen nagyobb a profit."


..és azt fogják gyártani is, ez nyilván való.

Ha nem éri meg gyártani, akkor nem a reklámmal állnak le, hanem a gyártással és megpróbálják reklámokon keresztül eladni a már meglévő de elavuló félben megrekedt készletet.


Olyant minek gyártanának, amit már reklámozni sem érdemes.


Viszont ha már valamibe akkora energiát fektettek, hogy legyártsák, akkor el kell adni, aminek reklámokon keresztül lehet esélyt találni.


Amit már így sem vesznek meg, azok a fejlődésben megrekedt, korlátozottan használható (néhányak által mesterségesen túlbecsült) dolgok pedig kihalnak!


Ez a lényege, amióta itt írogatunk róla, az első perctől kezdve. Csak ugye néhányaknak nehéz megérteni.


.


Ez a furcsa, ha valamin nincs elég profit és még úgy sem veszi már senki, akkor minek foglalkoznak vele.

Tényleg annyit sem ér az egész, hogy legalább a reklámokra költsenek?


.


Nagyon sántít, sőt teljes ellentmondás,

értelmetlen paradoxon a logikád!

[link]

2014. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/147 danada ***** válasza:
54%

Nem nagyon értesz a közgazdaságtanhoz, de még a kereskedelemhez se.

A termék árába minden költség (anyag-, munka-, szállítási, REKLÁM-) beépül. Ha valamin eleve alacsonyabb (minimális) a haszonkulcs, akkor még plusz reklámköltséggel kell megterhelni szerinted? Elárulom nem így működik a dolog. Inkább legyen minimális a profit, mint nullszaldós vagy bukó a buli.

Gyártok kiváló minőségű A terméket. Egy versenytárs megjelenik gyatrább, de egyben alacsonyabb önköltségű B termékkel. Innen következik, hogy több lehetősége marad azt reklámozni, hiszen az árrése elbírja. A reklámok miatt a marketingáldozatok (igen, TE is az vagy :)) ráharapnak B-re. Beindul a buli, gyártó is rájön, hogy a majmok veszik ezt, többet keres 1 db terméken. Ráállítja a bolti promotereit és a viszonteladókat is, hogy a B-t nyomassák. Nagyobb profit, nekik is több jutalék jut. Marketingáldozatok szaporodnak, végül A-t nem éri meg már gyártani a negatív reklám (amit a B reklámja generál) miatt.

2014. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/147 Osynho ***** válasza:
54%

"Valamit elmondasz, de nincs mellette, hogy kicsi fényerőn nézed, hogy ne égjen be, vagy éépen olyan, hasonló a kép világossága mint ha kihajolnál az ablakon?

..de azért meg vagy vele elégedve..

Mások, akik LCD-fényéhez szoktak, ők is meg lennének a fényével elégedve? "

Lcd-t hasznűlo, ismét sikerlt mellé lőnöd.

"A hasonlat erősen sántít."


Nem, nagyon is ül. Számodra ismeretlen dologról próbálsz meggyőzni olyanokat, akik használják az eszközt.


"Annyi a különbség, hogy ismerem a fizika adta lehetőségeket mindkét fizikai elven működő tv-nél."


"Ez itt csak részlet kérdés, de eléggé 'benne vagyok' ezeknek a fizikai működésében. Azért látom át, hogy erősen féloldalra húz a magyarázatotok."

Aham, annyira, hogy a led háttérvilágítású oled tv-t várod, ugye? :D :D


"Nem nagyon akarsz hallani a nagyobb fényről és semmiről amiben jóval gyengébb, mert az már hátrányként kellene elfogadni."


Nem hátrány, ha egy felesleges dolgot nem tud. Nevezetesen a feleslegesen nagy fényerőt. A fekete, mint szín, így a kontraszt viszont egy képi elem, amiben jóval gyengébb az lcd. Ezt nem akarod megérteni és mellébeszélsz, a fényerővel terelsz.


""hajszárítót" vagyis plazma tv-t meg mindenki látott már, jómagam időnként kíváncsiságból bementem a talán Pana.. bemutató terembe is ahol félhomályban működő plazma képernyő fogadott."


Mikori modell, milyen beállításokkal? Gondolom nem sokat állítgattál rajta...


"Dehogynem.. dehogynem. nagyon is sokszor! Egyik szavaddal a másikat... "


Akkor az egymásnak ellentmondó szavaimat légy szíves idézd. Köszönöm. Ha nem tudod (illetve próbálsz elsiklani a kérésem felett), az ismét a tudatlanságodat, elvakultságodat mutatja és engem igazol. Illetve a tényeket, amelyeket képviselek.


"Ezt azért illene tudni, ha van szikrányi műszaki érzéked is vagy netán már méregettél ilyesmivel. Gyerek koromtól kezdve ez volt a fő és kedvenc idő töltésem."


Ismét félremagyarázol. Mondandóm lényege, hogy MINDEN eszköz tönkremegy. Az lcd is. Amíg nem mutatsz felméréseket, bizonyítékot, hogy a plazmák gyakrabban és hamarabb meghibásodnak, addig ebben is csak a levegőbe beszélsz.


"Ennyi ember képzelődne vagy lenne hiszékeny, hogy fel kell miatta számolni egy gyártó szisztémát a világban? Csak az a töredék plazma kedvelő lenne a néhány tisztán látó? Érdekes gondolat."


Ki az a sok ember Aki még életében nem látott plazma tv-t és olyan agymosott, mint te? :D

Szerinted az ide író plazma tulajok hazudnak? Szerinted nem mondanak igazat arról, hoyg nem ég be a tv-jük? És mindezt nem levett fényerő mellett? Hogy nappal is tudják használni? Tényleg nem értelek. Leírták, hogy simán használható a készülék. Te meg jössz a demagóg, "én értek hozzá", meg miért kellene bizonyítani b.romságaiddal. Azért kell bizonyítanod, mert ellentmondasz a tapasztalatoknak. Valamit gondolsz, ami mellett megpróbálsz kiállni, durván lejáratva magadat. Igyekszel a szakmaiság köntösébe bújni, de a napnál is világosabb, hogy csak okoskodsz. Villámgyors lcd, meg tökéletes fekete a megfelelő algoritmusokkal, local dimminggel, szolárium funkciós háttérvilágítással, meg univerzális felhasználással.

2014. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/147 Osynho ***** válasza:
61%

"Mikor érted már meg hogy a gyártók azt fogják reklámozni amelyen nagyobb a profit."


..és azt fogják gyártani is, ez nyilván való.

Ha nem éri meg gyártani, akkor nem a reklámmal állnak le, hanem a gyártással és megpróbálják reklámokon keresztül eladni a már meglévő de elavuló félben megrekedt készletet.


"A megmaradt készletet rekord idő alatt adták el, úgy, hogy az addigi árakat jócskán megemelték. Manapság a használt plazma tv-k a fél évvel ezelőtti új áruknál drágábban kelnek el. Ennyire nem kell senkinek. ;-)


"Olyant minek gyártanának, amit már reklámozni sem érdemes.

Viszont ha már valamibe akkora energiát fektettek, hogy legyártsák, akkor el kell adni, aminek reklámokon keresztül lehet esélyt találni."


De miért adnának valakinek plazmát X haszonnal, ha ugyanaz a vásárló megveszi az lcd-t 2X haszonnal? Szerintem ezt a közgazdasági szálat ne erőltesd. Mert úgy jársz, mint a ledes oled tv-vel. :D



"Ez a furcsa, ha valamin nincs elég profit és még úgy sem veszi már senki, akkor minek foglalkoznak vele."


Nem is foglalkoznak, láthatod. A plazma gyártását befejezik.


"Tényleg annyit sem ér az egész, hogy legalább a reklámokra költsenek?"


Mi ebben a furcsa? Van egy másik technológia, amin sokkal többet keresnek. Miért reklámoznák, amin kisebb a profit? Minden egyes darabon buknak az lcd-hez képest + még a marketing költség is hozzájön. Kicsit gondold már végig, mielőtt pötyögsz össze vissza.


"Nagyon sántít, sőt teljes ellentmondás,

értelmetlen paradoxon a logikád!

[link]


Nem sántít, csak te nem tudod felfogni. De ez a te bajod. Nincs itt semmiféle ellentmondás. A wikipedia linkelgetése pedig továbbra is mélyen alantas és szakmaiatlan. Az egyetemen 1 wikipediás rész, hivatkozás után visszadobták a szakdolgozatokat. Ez esetben pedig ismételt öngól, a kognitív disszonanciás ámokfutásodhoz hasonlóan.

2014. szept. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/147 danada ***** válasza:
54%

Hogy is volt az emberekkel és a 4k-s tv-kkel?


[link]

2014. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/147 anonim ***** válasza:
65%

Néhány nappal ezelőtt megírtam egy választ, de mielőtt elküldtem volna, elszállt. Aztán megint megírtam és összeomlott a rendszer és elveszett megint amit akkor írtam. Ezeket nem tudtam már helyre állítani, mint máskor ha előfordul valami legörcsölés.

Erre fújtam ki magam végül.



De végül is ennek a filozofálgatásnak itt nincs semmi értelme, mert már rég nem arról szól, ami a témához tartozik. Ez már teljesen ideológiai vitává alakult, ami arra próbált már magyarázatot adni, hogy milyen elméletet lehet kidolgozni az egyes tv megjelenítési rendszerek megszűnésének vagy az életképességének a magyarázatára.


Ennek a vitának így már tényleg nincs semmi értelme.

Ami megszűnik az megszűnik. Ami életképesebb bármi okból az túlél.

Ami túlél bármilyen reklám hadjáratokat, az marad fent.

Ennyi. Attól, hogy ezeknek a magyarázatára elméleteket gyártunk, ez sokadrangú dolog marad.


Ami a lényeges ezeknél a megjelenítőknél, azt már mindkét oldal sok szempontból leírta, kitárgyaltuk. Ezt tovább boncolni, megint csak "nullával osztással egyenlő.


Ebből már levonhatta a saját következtetését aki akarta. A többi itt a témában már csak a nulla osztása tetszőleges számmal, az eredmény magyarázatát illetően. Az úgy is kialakul minden mástól függetlenül, hogy mi miért alakul és mi miért szűnik meg, és mire van nagyobb igénye sokaknak, azt látni fogjuk, miután letisztult a piac.


Teljesen értelmetlen dolog erre elméleteket gyártani!


.

.


Idézett 'Osynho', tőlem egy szöveget a 111. hozzászólásában, és egy oda nem illő környezetben próbálta tálalni:

"..háttér leddel és processzorral megtámogatott változata, akkor nem zárkózok el attól sem, hogy emellé álljak."

"Háttér leddel? Egy oled-ben? Azt meg hogy? "--- írta.


Hol írtam, hogy OLED ben van háttér led?

Legfeljebb 'Osynho' gondolhatta így!


Figyelmetlenül akár el is írhattam volna valamit, de ezt nem találom ilyen értelemben össze vonva a sajátomban.


.


Ezt találtam helyette, amit tényleg én írtam, hasonló szöveg környezetben a 108. h. sz.-ban:


---"Itt körül lehet nézni OLED fronton és fel lehet iratkozni a hírlevelükre, hogy ne maradjunk le a változásokról:

[link]

Persze ha valami tartós és legalább olyan jó és fényerős megoldással jönnek ki, mint az LCD, háttér leddel és processzorral megtámogatott változata, akkor nem zárkózok el attól sem, hogy emellé álljak. Viszont úgy néz ki, az Oledről egyelőre nem lehet túlságosan tartós és állandó minőségre számítani. " ---


Itt jól látható, nem kevertem a backLED+LCD-t az OLED-del, legfeljebb egymás után, összehasonlításképp említem.


.


Oledről általános infó forrást idéztem.

Külön mondat: LCD háttér leddel, és processzorral megtámogatva. Pont.

Külön utána jön az OLED-ről a véleményem.


Ne keverjük és különösen ne használjuk utána alaptalan kritika vélt alapjaként, ha kérhetem.


.

.


A 'wiki'-ből, amit idézek, egy értelmezési segédletnek történő felhasználás céljára látom annak az értelmét. A fórum olvasói nem feltétlenül azonos képzettségű szinttel bírnak, ezért így egyszerűbb követni, egy értelmezési segédlettel a mondanivaló pontos jelentését.


Ez nem egyetemi értekezésnek készült, hogy ilyen szempontokat vegyek figyelembe, ami itt kifogásként korábban felmerült. :)

2014. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!