Házimozi vélemény?

Figyelt kérdés
Phillips HTD 3510 valamint Orion HT 900 5.1es házimozi kozott vacilalok.. szamitogepre kotve hasznalnam, ezert szinte csak AUX modra lenne szuksegem.. viszont az Orionos utan erdeklodtem, es elvileg aux in modban csak 2.1es hangzast produkal de netudom h miert.. kivancsi lennek h a pbillips is hasonloan mukodik vagy sem.. esetleg tudnatok ajanlani erre celra megfelelo hazimozikat? Minel olcsobb legyen, 20-30 ezer kozott.. elore is nagyon nagyon szepen koszonom a valaszokat :))

2014. júl. 30. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Minden szempontból a Philips a nyerő!
2014. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Osynho ***** válasza:

Azért sztereó, mert sztereo jelet kap jack-rca-n keresztül. Hogy valamelyik ezt a sztereó jelet szétkeveri valami ál-5.1-be, az egy dolog. Szerintem ilyen felhasználás mellé sokkal jobban járnál egy jobb hangú sztereó rendszerrel.


Mondjuk a Philips-en van optikai bemenet, úgy még lenne 5.1-es hang is.

2014. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a gyors valaszokat, hat nezegettem tobbmimdent de ez volt a legkedvezob.. tehat a philipsel tuti mukodne az aux 5.1? Mert sztem 30ezret megeri...
2014. júl. 30. 22:13
 4/15 Osynho ***** válasza:

Optikai kábellel működne az 5.1.


Nekem pl nem érné meg 30-ért, de nem vagyunk egyformák. :)

2014. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
, Szerinted nem jo ar ertek aranyban?:) mert nekem csak szobaba kene jo hagzas gep melle de egyseruen hifi is meg hazimozik is nagyon dragak, es ez 30ezerert sokkal olcsobb mint az atlag hazimozik.. en is sokallotta de ha szumsegem van ra..
2014. júl. 30. 23:15
 6/15 A kérdező kommentje:
Optikai kabelt pluszba kenevenni vagy azt asnak hozza egyaltalan mi az es csak azzal mukodne?
2014. júl. 30. 23:35
 7/15 Osynho ***** válasza:

Szerintem (nekem) nem jó ár/érték arányban, mert én nem tudnék vele együtt élni. :) Én kiskorom óta építem a hifit, komponenseket cserélgetek, állítgatok, próbálgatok. Mára eljutottam egy olyan szintre, hogy élmény a zenehallgatás (és a filmnézés), nem csak szól valami. :) Rendes kábelezés nem jön ki 30 ezerből. Persze mindenkinek más az igénye és más mennyiségű pénzt tud/akar erre fordítani.


Az 5.1-es hang az 6 csatornát jelent. Ez nem megy át 2 csatornányi analóg kábelen. Tehát vagy a forrás oldalon van egy dekóder és onnan viszed át 6 kábellel, vagy digitális kábelen, ami dekódolás nélkül viszi az adatfolyamot, majd az erősítő dekódolja azt. Az optikai kábelen érkezhet pl a digitális jel. Hogy adtak-e hozzá, nem tudom, de nem nagy pénz egy alap fajta.

2014. júl. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ertelek, hu te nagyon profi lehetyz a temaban :D hat elmondom az igazsagot, nekem az elso szempont az olcso ar.. nem kell hudeprofi hangzas igazabol azert kene hogy ne a ket kicsi kis hangfal szoljon halkan tecsegve ropogva.. szoval nekem az mar jo ha robbfelol jon es aranylag tiszta :) ezeket amit mondtal h. Csatorna meg ez az nem ertek belole semmit ko is lenne ha ertenem :D egy harom negyzetmeteres helysegbekellene szoba negy sarkaba ennyi.. :D ha lenne fele ilyen jo 15ezerert azt vennem meg vszinu :D nem rudsz vhol olcsobbat vagy akkor ez szted nem erne meg?
2014. júl. 30. 23:55
 9/15 Osynho ***** válasza:

Profi nem vagyok, csak érdekel a téma és igyekszem tapasztalatokat is gyűteni. :)


Csatorna az az 5.1-ből az egyik rész. Van 2 frontod, 2 háttered, 1 centered, meg 1 mélyládád. Ez összesen 6 csatorna. Az 5.1 lényege, hogy a hangsávot eleve 6 csatornásra keverik, tehát úgy van rögzítve a film/zene. 1 adatfolyam tartalmazza mind a 6 sávot, ahogy a sztereó a 2 sávot, oldalt. Namost a sztereohoz ezért kell 2 kábel (pl rca), az 5.1-hez meg 6. Vagy ott a digitális, ami egyben szálíltja az adatokat.


A hifi nem olcsó. A 30 ezer kb semmire se elég. Nem is ismerem ezt a kategóriát, ezért nem is adok tanácsot. Ha tudod, hallgasd meg, utána eldöntöd, tetszik-e. Hozzáteszem osztályokkal jobb hangot kapnál egy használt erősítő + 2 rendes hangfal megvásárlásával. Az is meglenne 30-40ből.

2014. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kezdem erteni :) hat a hasznalttol kicsit felek.. sztem szombaton megveSem ezt.. gondolom ki lehet lrobalni a boltban.. :)
2014. júl. 31. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!