IPad Airbe nem gyenge a jelenlegi hardver?

Figyelt kérdés
Gondolkodom a vásárlásán csak elbizonytalanít a hardver. Dual-core porci 1,4Ghz... 1Gb RAM. Pár év múlva az új iOS már nem is fog rajta elfutni.

2014. aug. 14. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mégis honnan szedted? Az a baj, hogy te is az e-penis áldozatául estél. És azt hiszed, hogy 8 mag kell ahhoz, hogy egy készülék normálisan működjön. Hát nem, ez csak a droidokra igaz. Abba kell a vas, mert virtuális gépen fut a rendszer.
2014. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1


Androidhoz se kell 8 mag, sőt, még 4 sem, 2 magos procin is jól tud futni, csak nem mindegy, hogy milyet veszel (van különbség MediaTek és Snapdragon között, hiába 2 magos mindkettő).


Egyébként nem kell félni, elég erős hardver, nem olyan processzor van benne, mint egy 3 évvel ezelőtti két magos prociban, hanem a jelenlegi egyik legerősebb mag.

1 GB RAM sem kevés, hisz multitasking gyakorlatilag nem létezik iOS-en.


"Pár év múlva az új iOS már nem is fog rajta elfutni."


Ez mindenképp így lesz, hisz nem fogják 5-10 évig támogatni.

2014. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ios alatt nem a hardver számit hanem a szénné optimalizált rendszer.Legerösebb ios eszköz amúgy.
2014. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztosan van még öt jó éve, aztán meg jó lesz a gyereknek (rokonnak).
2014. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

#4


Legjobb esetben is összesen van 5 jó éve, azaz nem mostatnól, hanem megjelenésétől kezdve, tehát még 4 éve maradt.

De hogy nem lesz végig támogatott, az biztos, még iOS 10-et talán megkapja, aztán kész, nem lesz rá több frissítés.

Ez persze nem jelenti azt, hogy rögtön használhatatlanná válik a tablet, de ki tudja mi lesz itt 3-4 év múlva.

iPad 2 még csak 3 éves, még nagyjából használható, de azért már nagyon durván érződik a kora, ha választanom kéne, hogy iPad 2-őt használok, vagy inkább semmilen tabletet, akkor utóbbi mellet döntenék.

iPad Air-el kicsit más a helyzet, mert azért már elértük azt a kort, hogy jóval erősebb a hardver, és így kevésbé fog elavulni, de a fejlődés sosem áll le, lehet ugyanúgy 2 év múlva alig lesz használható.

Szóval az az 5 év nagyon soknak hangzik, hiszen 5 évvel ezelőtt még nem is létezett iPad.

2014. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha így gondolkodsz, akkor sose vegyél ipadet, sőt semmi mást, mert ami 4 év múlva kijön, azon is valószínűleg lassabb lesz a későbbi szoftver :) Ez nem technológia kérdése, hanem üzletpolitika... Épp az ilyen sugallatok miatt gondolkodtam, hogy vegyek-e használt ipadet vagy inkább újat. Webfejlesztés miatt kell, hogy ezen is teszteljem a weboldalakat és végül vettem egy ipad2-est, amin a legfrisebb ios van most és szerintem korrektül fut, már örülök, hogy emiatt nem költöttem több mint dupla ennyit egy új ipadra. HD videók, játékok is mennek és akinek kevés a hardver, az gondolom a legújabb csilivili 3d-s játékokkal akar játszani. Átlag használatra szerintem még egy ipad2 se gáz, ami egy 3 éves modell és bár nem retina kijelzős, de teljesen jó olvasgatni is rajta, aksija sokáig bírja még így is hogy használtan vettem.
2014. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha így gondolkodsz, akkor sose vegyél ipadet"


Hülye tanács, szinet mindenki így gondolkodik, hisz ez így van. 2-3 évente kell venni egy újat, és nem panaszkodni, hogy egy (mobilok terén) ősréginek számító készülék lassú.

2014. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"iPad 2 még csak 3 éves, még nagyjából használható, de azért már nagyon durván érződik a kora, ha választanom kéne, hogy iPad 2-őt használok, vagy inkább semmilen tabletet, akkor utóbbi mellet döntenék."


Ne hülyülj már. iPad 2 tökéletes, ha valaki pl. csak netezik vele, és nem érdeklik a legújabb játékok. Nem érződik rajta semmi. Oké, lehet figyelgetni a pixeleket, amiket retinán már bajosan, de ennyi.

2014. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!