Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A rosz vízhangzó akusztika...

A rosz vízhangzó akusztika ronthat a hangfal hangjának minőségépen, illetve basszusában?

Figyelt kérdés
Van egy pár reflex r 150 mega hangfalpárom. Szoktunk vele néha hangoskodni ismerősöméknél amikor valami buli van vagy ilyesmi. Ott a kertes házba embertelenül jól szól basszusa is elég jó. Viszont én panelba lakok és vízhangzik a szobám és itthon amikor hallgatom sokkal rosszabb a bassszusa. Konkrétan itthon semmi basszusa csak kopog. Létezik hogy az akusztika?

2014. okt. 29. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen elképzelhető. Próbáld meg őket sarokba rakni, hátha az segít a dolgon.
2014. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sarokba van de meg a videotonokis a sarokba vannak es annakis ahhoz kepest szobaba milyettud utni ahhozkepest azis eleg gyatra :(
2014. okt. 30. 12:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerosodnél a szobának olyan a saját rezonanciája és akusztikája, hogy szépen berezeg az egész szoba ami ugye tobb basszust eredményez. Ha neked otthon visszhangzik, azzal nem sokat lehet csinálni olcsón, max párnákat, bútorokat, valamilyen textiles cuccokat beletenni. A basszus gyengeségét, szerintem a terem nagysága és kialakítása okozza, vagy a hangfalak elhelyezkedése a teremben. Írj tobb infot ha lehetséges.
2014. okt. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Itthon mivel keskeny de hosszukas szobam van az egyik szoba oldalon a reflexek vannak a masik oldalon a videotonok. Most a videotont ha nemmezem bele tenyleg semmi basszus nincs a szobamba amigysincs nagy basszusa a reflexeknek de ennek szinte semmi. Amikor kiviszem ismerosomekhez a kb 10 negyzetmeteres szobaba ablakfe vannak forditva a foldon hog kimenjen a hang. Szoval kint halgattjuk amikor grillezunk vagy ilyesmi. Kint nagyon jo es eroteljes hangjavan. Bent amikor bemegyek nemlehet megmaradni nemcsak a szobaba de a hazba is alig es itt kellemes basszusa van pl a nyitott ablakok berezonalnak. Itthon egyszeruen igy szol es nemertem miert. :(
2014. okt. 31. 00:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Az akusztika brutálisan számít. Különben "reflex r 150 mega" legkevésbé sem való panelbe, kb mintha bicikliúton szeretnél 2000 tonnás tehervonattal közlekedni...

Ezeknek kell a szabad tér, hogy kifussák magukat, udvaron ugye egész más...


A helyedben kisebb méretű, hi-fi hangsugárzót használnék ilyen szobában, olyat, ami jó mélyre lemegy és némi akusztikai burkolatot, vagy a szobát rendezgetném. Emellett lehet, hogy megtartanám a szabadtéri cuccot, de azt csak bulikra használnám, sokkal nagyobb térben.


Egyébként is kegyetlenség az egész lakóközösséggel szemben, ha kicsit is meghajtasz egy szabadtéri hangosítást ilyen helyen.


A hi-fi hangsugárzók mélyebbre lemennek és lágyabban szólnak, viszont sokkal kisebb a hatásfokuk (de panelben ez mindegy).


Különben meg visszhang, a vízhez semmi köze! :D

2014. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj tényleg elírtam :D Egyébként írtam hogy van szobai hangfal is:) Videoton dc 2550. Nagyon jól és hangosan szól többnyire mind a négy hangfal megy zenehallgatáskor persze nem nagy hangerőn mert megölnek a szomszédok :D Csak meglepődtem, hogy a reflexnek itthon nincs basszusa. Köszönöm a felvilágosítást.
2014. nov. 3. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!