Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A házimozi erősítő át tudja...

A házimozi erősítő át tudja vinni a videójelet a TV-re HDMI-n?

Figyelt kérdés
Blue-ray lejátszómhoz tervezek erősítőt venni, de nem tudom, hogy a képmegjelenítést hogyan működik ilyenkor, mert a lejátszón csak 1 db HDMI kimenet van.

#blu-ray #HDMI #Házimozi erősíő
2014. dec. 11. 21:20
 1/9 Osynho ***** válasza:
Igen, a hdmi-s erősítők továbbítják a a képet a tv-re. Én is így használom a rendszeremet.
2014. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A BlueRay lejátszón nincs koaxiális kimenet?

Mit kezdene egy házimozi erősítő TV videojellel, nem képmegjelenítő.

2014. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Képet átviszed HDMI-vel a TV-re az erősítőt meg a B-R lejátszó audiokimenet RCA konnektorok segítségével kötöd a vonalra. Nálam így van megoldva és jól működik.
2014. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"mert a lejátszón csak 1 db HDMI kimenet van."

Ha ez igaz, akkor nem lesz házimozid...,

2014. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1 HDMI elegendő kép és hang átviteléhez, ettől nevezik univerzális multimédia kábelnek. Csak, ha pl TV-n keresztül akarod majd meghajtani az erősítőt, akkor azt a hangbeállításokban is állítani kell HDMI vonalra.
2014. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Osynho ***** válasza:

"Mit kezdene egy házimozi erősítő TV videojellel, nem képmegjelenítő."


De AV receiver.


"Ha ez igaz, akkor nem lesz házimozid...,"


Nálam mégis van. :)


"Csak, ha pl TV-n keresztül akarod majd meghajtani az erősítőt, akkor azt a hangbeállításokban is állítani kell HDMI vonalra."


A tv-k (elenyésző kivételtől eltekintve) külső forrásból nem adják ki az 5.1-es hangot.

2014. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A BluRay lejátszón csak 1 HDMI kimenet van.

"Ha ez igaz, akkor nem lesz házimozid...,"

Nálam mégis van. :)


Elnézést, én azt tételeztem fel (abban a tévedésben vagyok) hogy a házimozi 5.1-ben fog szólni.

Ha a HDMI bemegy a TV-be, akkor igen ritkán (mint említetted) lesz belőle 5.1

2014. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Coax kimenete is van a Blueray lejátszónak, de ha lehet, inkább HDMI-n vinném a jelet az erősítőbe, mert 5.1-es rendszert szeretnék.

Ha jól értelmeztem, akkor használható az erősítő videójel továbbításra HDMI kábellel.

Köszönöm a válaszokat.

2014. dec. 12. 08:33
 9/9 Osynho ***** válasza:

"Elnézést, én azt tételeztem fel (abban a tévedésben vagyok) hogy a házimozi 5.1-ben fog szólni.

Ha a HDMI bemegy a TV-be, akkor igen ritkán (mint említetted) lesz belőle 5.1"


5.1-ben szól. Forrás -> HDMI -> erősítő -> HDMI -> tv.

2014. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!