Superbayern kérdése:

LG 42LK450 LCD TV-m van. Hogyan tudok rákötni hangfalakat?

Figyelt kérdés

Milyen módon? Mi kell hozzá? Itt egy kép a hátuljáról:


[link]



2015. jan. 2. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érdekes hátulja van a tv-nek!:)
2015. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valóban! :)


Két út van:

1. erősítő+hangsugárzók külön,

2. aktív hangsugárzó.



Akármit is választasz. A legegyszerűbb megoldás, hogy a TV fejhallgató kimenetére kötöd az erősítő, (vagy az aktív hangsugárzót). Ekkor sztereó hangot kaphatsz.


De kötheted a DVD lejátszóra is és akkor nem reménytelen, hogy DVD film alatt több csatornás hangot hallasz.


Ha külön van beltéri egység a TV műsorokhoz, akkor arra is lehet kötni az erősítőt.

2015. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

bocsi :D:D:D igen már észrevettem akkor, hogy bambáztam és rossz képet csatoltam.... de utána rögtön ki is töröltem a kérdést... vagy ezek szerint mégsem, mert csak a listából távolította el.. na mindegy.. itt a helyes kép:


[link]

2015. jan. 3. 11:55
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ :)
2015. jan. 3. 11:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Érdekes. Hangkimenetben csakis egy digitális optikai kimenetet látok, persze van, amivel arra is lehet csatlakozni. Fejhallgatót amúgy nem is lehet rákötni?


Első tisztázandó, hogy pontosan milyen műsort szeretnél kihangosítani? DVD filmeket? Vagy a TV műsort is? Illetve, hogy a TV műsort külön beltéri egységgel fogod-e, vagy közvetlenül a TV-vel?

2015. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

lehet rákötni fejhallgatót, csak az a TV jobb oldalán van.... azzal is próbáltam már, de nem jó, mert akkor nagyon halk... amúgy filmeket szeretnék kihangosítani.. mégpedig úgy, hogy pendrive-ra teszem őket és azt a tv-be ha bedugom, akkor lejátssza.. próbáltam már 2-3 fajta kábellel, csak az egyiknél van normális hang, de az is csak a TV adásoknál... a filmeknél semmi....

mindjárt teszek fel képeket, hogy milyen audio cuccal akarom megoldani...

2015. jan. 4. 10:57
 7/12 anonim ***** válasza:

Végül is van egy kimenet, amire az vagyon írva, hogy "optical audio out".

-Kérj valakitől kölcsön egy erősítőt, ami tud optikai jelet is fogadni ( mi sem egyszerűbb... :P )

és azzal próbáld ki, hogy műxik-e, az eléggé profi (és drága) megoldás lenne.

-Másik a fejhallgató kimenet.

-Harmadik megoldás egy olyan DVD játékos, ami pendriveról lejátszik filmeket és akkor a DVD játékos hangkimenetét csodálatosan lehet használni!

2015. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vaaagy az sem hülyeség, hogy a computert rákötöd és VGA, vagy HDMI-vel küldöd a képet a TV-re, kvázi monitorként használod, a számítógép hangkártyájára meg multimédiés hanxóró, vagy erősítő!! :)
2015. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

előszöris itt az eszköz hátulja, aminek segítségével rá akarom kötni a hangfalakat a tv-re.


[link]


aztán itt az a kábel, amivel összekötöm a tv-t és az eszközt és ezzel csak a TV adás hangja működik.... ha átkapcsolom USB-s filmre, akkor semmi hang nincs.


[link]



még ezzel a kétfajtával próbáltam, de ezekkel egyáltalán nincs hang a TV adásoknál sem:


[link]


[link]


utóbbinál nyilván a sárgát nem használtam.

2015. jan. 4. 11:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Jaja, ezek eléggé felejtősek most.


Az erősítő AUX in-jébe kéne a TV fejhallgató kimenetét kötni. Olyan "mazzag" kéne, aminek egyik végén 3.5-es sztereó jack dugó van, a másik végén pedig 2 RCA és az mehet az AUX in-be!


Egy ilyen kábel max 500 F6t, nem nagy kockázat. :)

2015. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!