Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy JBL Studio 590 állóhangfal...

Egy JBL Studio 590 állóhangfal mellett van értelme egy Studio 550-es mélyládának?

Figyelt kérdés
Elvileg egy szettbe tartoznak de azok az 590-esek elég nagyok.Egy nagyobb teret ha az 590 nem tud ellátni mélyekkel akkor az 550-es mélyládának fog sikerulni?

2015. jan. 27. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Na igen. Talán valamivel még mélyebbre megy a mélyláda, ennyi előnye lehet.

Mások az igények emberenként és mások a zenehallgató helyiségek. Én kipróbálnám, hogy hogyan szól mélyláda nélkül és utána döntenék a mélyláda felől, ez tuti módszer.


Megjegyzem, hogy ekkora álló dobozból nagy hangerő és komoly mély hangok jönnek, tehát saját ízlésem szerint én semmi szükségét nem érezném mélyládának, még nagyobb helyiségben sem. (35Hz -6dB-en, meg a 92dB-s érzékenység az komoly hangnyomást is igen mély basszust jelent.)

2015. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. jan. 28. 21:28
 3/4 A kérdező kommentje:
És mekkora teret tudna behangosítani úgy hogy vannak mélyek bőségesen? 150m2?
2015. jan. 29. 06:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értünk "behangosítás" alatt. Ha azt, hogy tisztán érthető és hallható a zene, akkor még egy pár polcsugárzó is megtenné, fura, de így van.


Bár én magam (is) az álló sugárzókat preferálom, mert a hanghűséghez tartoznak a reális mély hangok és a komoly dinamika is. :)


Ha azt értjük behangosít alatt, hogy 110dB fölött kell hogy szóljon a hangfaltól messzebb is, akkor talán nem lenne elég ez sem.


Test for pudding is in eating!


Ki kellene próbálni, az igényeidtől is függ, meg a szoba akusztikától. Ez 150m2-en is erőteljes, határozott hangot ad, eléggé.

Én úgy intézném, hogy ki lehessen próbálni csak a frontokat a helyiségben és ha van "hiány", akkor meg lehessen rendelni a sub-ot is hozzá.

Ha a frontok biztosan kellenek, ekkora összegért azért elvárható a kereskedő együttműködése!

2015. jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!