Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 100W erősítőre 300W mélyláda?

100W erősítőre 300W mélyláda?

Figyelt kérdés

Adott egy 5.1 házimozi erősítő.

A sub része 4ohm 100W.

Ráköthető-e egy 4 vagy 8 ohm-os 300w mélyláda?

Ha igen,az erősítőnek nem lesz semmi baja?

Baj ha sokkal nagyobb a watt szám a hangfalnál mint az erősítőnél? Okozhat kárt az erősítőben a watt különbség?

Igazából házibulit szeretnék,és egész jó erősítő ez,de inkább vagyok elővigyázatos.



2015. febr. 9. 02:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az a Watt szám mit is jelent pontosan. Többféle jelentése lehet a teljesítménynek, legalábbis a hangtechnikában. De én akkor sem raknék rá 300W-os ládát. Nem is értem, hogy minek? Már 100W-tal is falat lehet bontani, ha az tényleg 100W zenei teljesítményt jelent. Meg akartok süketülni? Vagy hol laktok, egy hangárban? Vagy egy réten? :))

Egy szobát 50W-tal is be tudsz hangosítani úgy, hogy nem értitek tőle egymás szavát. (Ha ez a cél.)


"Okozhat kárt az erősítőben a watt különbség?"

Ha túlterheled a végfokozatot? Persze: elfüstöl, vagy jobb esetben lekapcsol.

2015. febr. 9. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 voltam: Csak most látom, hogy az impedancia stimmel. Így nem okoz akkora gondot, ha rákötöd. :)
2015. febr. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül rákötheted, jól fog szólni, nem tesz tönkre semmit...
2015. febr. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam. :)

Köszönöm szépen a válaszokat!

2015. febr. 9. 12:37
 5/6 Szirty ***** válasza:

A 100W-os erősítőt a 300W-os láda nem fogja túlterhelni ha az impedanciája nem kisebb mint amit ez erősítőhöz előírnak (ahogy azt fentebb is írták a többiek).


Ha 4 Ohmos erősítőre 8 Ohmos ládát kötsz, akkor az erősítő nem fogja leadni a maximális teljesítményét, csak kb. a felét. Ez kárt nem tesz benne, de halkabb lesz.

Illetve ha a hangerő csökkenést jelentős túlvezérléssel próbálod kompenzálni akkor torzítani fog.


Ha kielégítő hangerőt nyújt túlvezérlés nélkül is, akkor nem lesz semmi baja.

2015. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. febr. 12. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!