Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A házimozi erősítőn a center...

A házimozi erősítőn a center csatornán hogy lehet sztereo jelet hallgatni?

Figyelt kérdés
Valahogy meg lehet csinálni azt hogy a centeren monóban megszólaljon a sztereó hang . Mivel ha nem 5,1 es anyagot hallgatok akkor ugye nem szól . (?)

2015. febr. 13. 12:10
 1/8 Tengor ***** válasza:
Állítsd be a lejátszón, hogy a 2.0-át konvertálja fel 5.1-re!
2015. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyet nem lehet csinálni. Vagy a jobb vagy a bal oldal hangját fogod hallani ha direktbe átkötöd a kimenetet.

Amit az előző írt, az a beépített processzor általi dekódolás, de az sem így működik, hanem a párbeszédet kirakja a centerre, az effekteket hátulra, a frontok meg mindig szólnak. Ezt úgy hívjuk a szakzsargonban hogy áll 5.1. A center hangszóró

feladata, a párbeszédek közvetítése, a centernek csak 5.1-es anyagnál kell szólnia. Az a normális, ha nem szól sztereónál. Ha meg áll 5.1-ben hallgatod, még a sztereó képet is elrontod annak érdekében, hogy becsapasd magad a moziprocesszor által.

2015. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Végül találtam olyan módot hogy 5ch stereo . ilyenkor kirakja 5 hangszóróra a sztereó jelet , ezen belül még van két mód game normal ,az egyikben a centernek nagy hangerőt ad míg a fronton leveszi a mélyeket ,szóval el lehet játszani mintha a center lenne a mélynomó . és akkor nem kell aktív mélynyomót vennem. De végül nem csináltam meg mert csak elrontja a hangképet ,a mélynyomó meg azon kívűl hogy erőből szól semmit nem ad hozzá a szoba hangzásához . Csak a bútorok rezgését hallom,a drága B&W frontok hangja meg meg van fojtva . Rá kellett jönnöm megint hogy önmagában a két B&W front minőségibb mélyeket produkál és nem is rezgeti be a bútorokat . A 25 ös pájó csak erőből szól de nem mélyebb mint a 14cm es frontok ,hiába ezt jól kitallták nem véletlen kerül 1000$ ba párja.A mélynyomót meg 100$ vettem régen.
2015. febr. 15. 14:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy 25 cm hangszórónak mindig erősebb mély hangzása lesz, illetve mélyebbre fog menni, mint egy 14 cm-es. Azért a B&W gyári hangszórói nem az a kategória, hogy leszóljon meg mélyebbre menjen mint egy 10 eft-os bármilyen 25-ös. Vagy a láda nem jó, vagy a beállítás, vagy a fázishelyzet, sok mindentől függhet.
2015. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lehet hogy mérőszobában mérve a pájó jobban lesugározza a 30 Hz et de ennek a kis szobámban az égvilágon semmi jelentősége nincs . A bowers CM1 rendesen elhelyezve ugyan azt a mély hatást kelti a szobámban pedig csak egy fika 13cm es mélyközép van benne . Ami nincs meg az a bútorokat szétrázó szétcsörgető erő aminek semmi értelme mondom 12nm szobáról beszélünk . Régen ez a két 25 ös pájó volt elhelyezve hangszóróként és amióta váltottam sokkal dinamikusabb tisztább mélyek vannak ,a többi frekvenciáról meg ne is beszéljünk mert amit ez a hangfal lesugároz és tisztán torzítás nélkül azt a pájó meg se közelítette (nem is akarta megközelíteni:). Volt már drágább jbl hanfalam de azt se tudtam nem úgy felhangosítani hogy ne kezdjenek el a magasak torzítani , a reflexcsövön meg a huzatzaj tisztán hallható volt . A bowersnek olyan reflexcsöve van amin a golflabda horpadásai vannak és valóban felhangosíthatod állat és semmi légzaj nincs, nem csörög nem rezeg , a magas- közép ugyan olyan tisztán szól mintha 1mm es en járna csak ki a membrán .


Úgyhogy nem kell nekem ez a 25 ös mély semmi értelme talán egy 30nm es szobában .

2015. febr. 21. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi, nekem 18m^2 van dupla 18". Nekem erre van igény. Nem az ereje miatt, hanem a hangzása miatt.

Igen, a Bowers nagyot alkotott anno a reficső felület kezelésével.

Viszont a portzaj akkor szokott jelentkezni, mikor nem abban a tartományban van használva a láda amibe való, hanem mélyebb frekvenciát kap nagy erővel. Egy jól megtervezett bassrefi nem portzajos. Valamint nem csövet használnak hanem légrést a láda anyagából.


Tudom mire képes egy jó 5"-os szóró, volt hogy a 40m^2-es bemutató termet megrázta alattunk a két 13cm-es szóróval szerelt monitor doboz. Leesett az arcom, de valahogy nem úgy szólt ahogy kellene, ún. ál subtartományt hallasz ilyen kis szórónál.

2015. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazad van de egy agyonbútorozott függönyözött heverőzött dupla szőnyegezett 12nm es panel szobában ami az enyém nem hiszem hogy el lehet érni igazi terem sub 20hz es hangokat .


Maga a szoba járul hozzá ,ezért tud egy 13cm es hangszóró is földrengést produkálni csak nem olyan erősen nyilván.


Egy eset jut eszembe amikor haver megkapta az első kompakt házimoziját amihez járt egy kis subláda. Tetőtéri szobában úgy helyezte el hogy a tető alá a mélyet ,a tető mint egy tölcsér irányítota felénk a hangot .Parkettázot szobájában pofátlanul mélyebb hangokat hallottam ezzel a gagyi subládával mint az én kocka szobámban a 2x 150w 25cm es pioner dobozaimmal. Nem is tudtam hova tenni egy ideig a miértjét. Az én dobozaim literre pontosan a leírás szerint készültek és zártak de a specifikáció szerint így is 17Hz től kéne dolgoznia .


A BundW hez adtak kis szivacsot a reflexbe hogy kisebb legyen a mély . Ott azt vettem észre ha benne van hamarabb jár túl a membrán a mélyeknél és verődik hozzá a mágneshoz ,tehát az eredeti szivacs nélküli terv szerint van behangolva mert ekkor még tovább lehet hangosítani és csak később éri el azt a kilengést hogy felkoppanjon de ekkor már olyan hangos hogy a gyombromban is érezni a mélyeket ha mellette állok.

2015. febr. 22. 20:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen normális. A reficső hangolási frekin nagyon fogja a szórót, alatta pedig hirtelen elengedi. A zárt az egész tartományba fogja a szórót, de nem annyira mint a refi. Valamint ugyan ahhoz a hangszóróhoz 30-40%-al kisebb zárt tartozik, mint refi, így ha bezárod a refit nagyon keveset csillapít a membrán mögötti levegő tömeg.
2015. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!