Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy saját készítésű...

Van egy saját készítésű 90watt-os mélyládám, és az a kérdés, hogy miért van az? . (többi lent)

Figyelt kérdés

, hogy kb 30-40 watt on kb 50hz nél már annyira kileng a membrán, hogy torzul, és mit lehet ezzel csinálni, hogy akár 90wattnál is tudjam használni kb 30hz en is? Normális dolog ez?


-20cm es hangszóró

-márka: videoton



2015. febr. 16. 18:45
 1/4 dirtboy ***** válasza:

lehet hogy nem is lehet annyira terhelni az nem jutott az eszedbe?


a 30hz-es álom meg lehet lehetetlen,nekem is van 20as nyomóm de tisztába vagyok vele hogy Fs 43hz neki és így nem várok majd tőle az alatti frekvencia tartomány lesugárzását.

a videotonodnak mennyi az Fs-e?

2015. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy mennyi, csak annyit tudok, hogy a max kilengése a membránnak 2cm (mind két irányba 1cm) és 20cm-es. És nekem igazából az a gondom,hogy ha mélyebb hangok mennek bele, akkor torzul meg gondolom hogy nem tesz jót neki. Nekem nem baj hogy csak 60hz-ig tud lemenni, csak az a lényeg, hogy a mélyebb hangokat ne játsza le, amiket már nem tud. És ezeket hogyan lehet kiszűrni? pl ha egy kondit sorba kötök a hangszóróval, vagy hangváltó, vagy valami?
2015. febr. 17. 15:54
 3/4 dirtboy ***** válasza:

azért illene neki 50hz alá menni kicsivel.

hangváltóval a frekvencia tetejét szokták vágni,tehát hogy meddig megy fel.

mivel szűk tartományban dolgozik egy nyomó így nem szükséges az alját is vágni mert semmi változást nem fogsz hallani.

2015. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A -3 decibeles pontja alatt nagy meredekséggel nől a kitérés, és csökken a terhelhetőség. Teljesen normális jelenség az amit leírtál, ennyit tud a hangszóró. Talán egy subsonic filter segíthet valamit. Vagy egy eq-val is ki tudod iktatni a sub tartományt.
2015. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!