Richiehb kérdése:

Hogyan tudok létrehozni térhangzást PC+LEDTV+5.1-es hangfalszettel?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy a pc lead képet és (stereo)hangot HDMI-n keresztül a tv-nek viszont ha a tv-t 5.1-re kötöm akkor elméletileg csak az integrált audio stereo jelet fogja leadni a tv-n keresztül az 5.1-nek ami továbbá is stereó marad.kérdésem az, hogy 5.1-es térhangzás eléréséhez elég ha a film 5.1-es és át megy a jel vagy kombinálni kell egy 5.1-es hangkártyával a pc-t?

2015. febr. 19. 14:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdést.


Azt akarod megtudni, hogy ha összekötöd HDMI kábellel a PC-t/laptopot a LED TV-vel, akkor az 6 csatornán (5.1) fog-e szólni vagy pedig sztereóban, ha a TV házi-mozi rendszerre van csatlakoztatva?


Ha erre gondolsz, akkor az attól függ hogy a TV-ből hogyan veszed ki a jelet a házi-mozi felé. Ha digitálisan (optikai), akkor igen, 6 csatornán fog szólni a hang, természetese akkor ha a film is 6 csatornás, magyarul 5.1-es. HDMI-n keresztül digitálisan, veszteségmentesen megy a jel, tehát ha a PC-ről 6 csatornás hangot adsz át a TV-nek, az 6 csatornásként közvetíti a házi-mozinak, feltéve, hogy a TV és a házi-mozi között olyan kapcsolat áll fenn, ami képes átvinni a 6 csatornát. A lényeg, hogy HDMI-n keresztül átmegy a 6 csatorna, nem kell hangkártya hozzá.


Ha nem értesz valamit, kérdezz bátran, válaszolok.

2015. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
kb így gondoltam én is ahogy levezetted viszont az volt sötét, hogy eredetileg ha csak egy pc-m van akkor az integrált hangkártyára nem tudok 5.1-et kötni mivel csak egy kimenete van ami csak sima stereo.Ilyenkor vesz az ember egy 5.1-es kártyát és ráköti a rendszert. Na már most ok hogy hdmi-n át megy minden viszont az a gondolat motoszkál a fejemben, hogy a gépem pentium és nvidiás ami hiányos az ati-s -hoz képest annyiban, hogy az alaplap közvetlen nem közvetít hangod a videokártyának tehát csak a képet viszi át hdmi-n ezért kellett egy kis kábel(s/pdif kábel) ami összeköti az alaplapi audiot a vga kártyával, így megy a hang is...tehát arra lennék kíváncsi, hogy nincs-e szükség egy 5.1-es kártyára amit kötök a vga-ra s/pdif kábellel vagy most ahogy van, úgy is megy a jel ha 5.1-es a film? És mindenképp optikai csatlakozást szeretnék. pc, tv van és hangfal szett vásárlás előtt állok ezzel a kérdéssel
2015. febr. 19. 19:09
 3/22 A kérdező kommentje:
összegezve: a nyomi integrált le tud-e adni egy 6 csatornás jelet úgy hogy s/pdif kábelen keresztül a vgaból hdmi-n a tvbe majd az 5.1-re térhatásban vagy csak egy 2.1 elsőt + 2.0 hátsót kapok? így talán nem vagyok annyira bonyolult :)
2015. febr. 19. 19:18
 4/22 anonim ***** válasza:

Megpróbálom elmagyarázni a dolgokat.


Szóval, van egy film aminek vannak "adatai", most ebből kiemelek kettő fontosat, az egyik a 6 csatornás rögzített hang, a másik az 1920*1080-as képfelbontás. Ezek a filmről nem tünnek, kivéve ha átkonvertálod, de az eredeti verzió mindig visszanyerhető, magyarul lebutítható egy film a kevesebb helyfoglalás érdekében, viszont eredeti formátumra akármikor vissza lehet hozni. A te esetedben a PC-d nem tudja feldolgozni az 5.1-es hangot és nem tudja kivezényelni a házi-mozi felé, ezért sztereóként működik. Azonban ahogy fentebb írtam a filmnek megvannak a rögzített "adatai" és ha HDMI kábelen küldöd egy, azt feldolgozni képes készülékre, jelen esetben egy LED TV-re, a TV már képes kezelni az 5.1-es hangot és a 1920*1080-as felbontást, amit a PC-d nem tudott. Tehát ugyan azt a filmet látod a TV-n is, csak ott 5.1-es hanggal és 1920*1080-as felbontásban, amit a PC-n 2.0 sztereóban és 1366*768-as felbontásban vagy még kisebben láttál. Ha a tv-re akarod kötni az 5.1-es szettet, akkor nem kell hangkártya, mert a HDMI a PC-ről digitálisan átviszi a jelet amit a TV fel tud dolgozni.


Továbbá fontos az is, hogy a TV-n milyen kivezetésed van a házi-mozi számára, mert nem mindegyik kivezetésen lehet kiereszteni az 5.1-et.


Olvasom hogy van TV-d, PC-d és most állsz hangfalszett vásárlás előtt. Szerintem az lenne a legjobb, hogyha lefotóznád a TV-d hátulját, ahol a csatlakozások vannak vagy megadnád a típusát, és akkor megtudnánk hogy a tv képes e digitálisan 6 csatornás hangot kiereszteni. Illetve hogy milyen hangfalszettet szeretnél vásárolni, hogy az hogyan köthető a tv-re hogy minden okés legyen.

2015. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, most már minden világos.

A tv-m típusa egy LG 32LB56 amin van optikai kimenet, gondolom az tökéletes és kinéztem pár szettet pl:

Philips HTD3510 házimozi rendszer

LG DH4130S házimozi rendszer

Genius SW-HF 5.1 4500 Aktív hangfal

mind három 25-35 ezres árkategória között van

Az LG passzolna a tv-mhez, a Génius az olcsóbb, a Philips viszont drágább, de műszakilag jobb.

2015. febr. 20. 16:44
 6/22 anonim ***** válasza:

Megnéztem a TV-det, és az általad megadott házi-mozi szetteket is. A TV-den van optikai hangkimenet ami veszteségmentesen küldi a jelet a házi-mozi felé, azonban ezt a digitális jelet fel is kell tudnia dolgozni. Nos, a helyzet a következő:


Geneius hangfalszett:

Sajnos neked ez nem jó, mert csak analóg csatlakoztatásra van lehetőség nála. A digitális jelet nem tudja fogadni, ezáltal feldolgozni sem. Léteznek olyan aktív konverterek amelyek digitális jelből analóg jelet készítenek, de ezek egyrészt drágák, másrészt a konvertálással pont az veszne el, ami neked a lényeg, a tárhangzás.


Lg házi-mozi:

ugyan az a helyzet mint a Genius esetében, ő is csak analóg jelet tud fogadni.


Philips házi-mozi:

Ő a te "embered". Ő képes fogadni és feldolgozni a digitális jelet, és megjeleníteni a térhangzást. Drágább mint a többiek, de csak neki van optikai bemenete, ami neked a lényeg.

2015. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tökéletes választ a kérdésemre. Értékelni fogom.

Végre egy értelmes ember aki értette azt amire itthon 2 számgépes ("mester") vállalkozó, viszont eladó kb egy hónapja nem tudott kimerítő választ adni.

2015. febr. 20. 18:40
 8/22 Osynho ***** válasza:

A gond ezzel az egésszel az, hogy a tv-k 99%-a a hdmin-n érkező több csatornás hangot sztereóvá butítva adják ki digitális kimeneten. Kérdés, hogy a te tv-d melyik csoportba tartozik.


Megoldás lehet egyébként, ha a hangot a pc-ből a hangcuccba kötöd, a kép meg mehet a tv-re hdmi-vel. Persze ehhez kelleni fog egy optikai kimenet a pc-re.

2015. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
akkor butitja stereo-ba a bejövő hangot, ha feldolgozza és a TV saját hangszóróján sugározza ki, ha a bejövő hang digitálisan megy a tv-be, a tv ugyanúgy digitálisan adja tovább, és az eredeti formátumot közli, magyarán ilyen esetben a tv csak közvetítői szerepet játszik a hang továbbításában, nem dolgozza fel csak tovább küldi.
2015. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
azt kifelejtettem, hogy én most idehaza egy Hanspree lcd tv-t használok, a laptop rávan kötve, hdmi-n megy a hang és a kép, majd a 6 csatornás hang optikai kábelen megy tovább az erősítőbe. A tv ugyan úgy kiadja az optikai kivezetésen a 6 csatornás hangot, ahogy az a laptopról hdmi-n átmegy a tv-be. A Hanspree pedig nem egy nagy márka, és a tv is már vagy 4-5 éves, még sem butitja le a hangot, mert csak közvetíti.
2015. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!