Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem szól sztereoban a...

Miért nem szól sztereoban a hangfalam?

Figyelt kérdés

A számítógép kimenetét egy jack-rca kábellel kötöttem össze egy mikrohifi bemenetével. A hang azonban nem sztero.

Ha viszont csak az egyik oldali rca kábelt dugom be a hifibe, akkor tökéletes. Például ha csak a jobb oldali rca van bedugva, akkor csak a jobb oldali hangszóró szól, és azon is csak a jobb oldali sáv. Balnál ugyanez csak fordítva, szóval akkor jól működik. Azonban ha mindkét rca-t bedugom a hifibe, ugyanazt hallom mindkét hangszóróban, mindkét oldali hang megszólal mindkettőben.

Ha a számítógépre közvetlenül egy sztereo fülhallgatót kötök, tökéletesen működik, illetve a hifi is sztereoban szól, ha pl CD-t játszok le.

Hol lehet a hiba?

Köszi!



2015. máj. 20. 10:04
 1/8 A kérdező kommentje:
ilyen kábellel kötöttem őket össze: [link]
2015. máj. 20. 10:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen hifi.
2015. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2015. máj. 20. 10:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig,ha benyomod az aux gombot akkor működnie kellene.
2015. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Be van nyomva, csak a fotón nem látszik az erős háttérvilágítás miatt.


Köszi szépen azért!

2015. máj. 20. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet szar a bemenet.

Ha van rajta jack bemenet kösd össze jack-jack kábellel.

Ha úgy sem jó akkor köss a hifire más eszközt pl. telefont.

Így meg lehet tudni hogy a bemenet a rossz a számítógép vagy a hifi.

2015. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha lenne rajta jack bemenet, azon csináltam volna, de sajnos nincs. Telefont is kötöttem rá ugyanígy, maradt a hiba, szóval a számítógépet kizárom mint hibaforrást.

Az a fura az egészben, amit fent is írtam, hogyha csak 1 kábelt dugok be, akkor az annak megfelelő hangszóró tökéletesen csak a neki szánt sávot játssza le. Ebből következtethetek arra, hogy a jack-rca kábel jó?

2015. máj. 20. 12:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor valószínű,hogy az az IC ment ki benne ami a sztereó jel feldolgozásáért felel,de hátha tud rá valaki mondani valami okosabbat!
2015. máj. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!