Hogyan tudom meg pontosan hogy 8 ohm vagy 4 ohm-os az erősítő benne?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám hogy van egy philips htd3510/12 típusú házimozim és megelégeltem a gyári mélynyomó tisztaságát és szereztem egy nagyobb mélyládát amivel az lenne a gond hogy 4 ohm-os a hangszóró viszont, a gyári az meg 8. Neten utána nézetem hogy az erősítő a házimoziban hogy ohm-on üzemel de találtam olyat is hogy 4 ohm és olyat is hogy 8 ohm és most nem merem feltekerni a hangot mert nem szeretném ha leégne a végfok. Arra is gondoltam hogy, attól még lehet 4 ohmos az erősítő és 8 a hangszóró mivel a philips a biztonságra és a hosszú élettartamra gondolva ez látta jobbnak, az is lehet hogy, amit találtam leírást és 8 ohmot is az lehet hogy magára a mélynyomó elenállásara gondol. No de mi van ha nem? Nem szeretem az égett elektronika szagát.. :D Valakinek van valami ötlete? :)
2015. jún. 16. 11:29
 1/5 Osynho ***** válasza:

Nagyobb mélyládához nagyobb erősítő is kellene. Ezekre a bögreszettekre nem sok értelme van komolyabb hangfalakat kötni.


Ha 8 ohmos volt a gyári, akkor nem fog örülni a 4 ohmos illesztésnek. Egyébként is sok lesz neki a nagy membrán, 4 ohmon elég durván fog melegedni az erősítő rész. Ráadásul nem fog szépen szólni. Konkrétan milyen subot vettél?

2015. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy 200 wattos sal-t 30cm átmérővel. Halkan próbáltam és szebben szól. Nincs az a zaj amikor ki akar szakadni a membrán a rezgéstől. De ha a hangszórónak nagyon a teljesítménye az nem feltétlenül baj. Általában ugy szokták ajánlani ha valaki vásárol hogy a hangszóró teljesítménye 1/3 szorosa legyen az erősítő teljesítményével.
2015. jún. 16. 12:06
 3/5 A kérdező kommentje:
De ugye itt vagyok bajban hogy most nem tudom eldönteni hogy az erősítő a házimoziban 8 vagy 4 ohmos.
2015. jún. 16. 12:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Most teszteltem a gyári mélynyomóval is ugyanolyan hőfokra melegszik mint az újjal.
2015. jún. 16. 12:48
 5/5 Osynho ***** válasza:

„De ha a hangszórónak nagyon a teljesítménye az nem feltétlenül baj. Általában ugy szokták ajánlani ha valaki vásárol hogy a hangszóró teljesítménye 1/3 szorosa legyen az erősítő teljesítményével.”



A hangszórónak nincs teljesítménye, mivel passzív eszköz. Terhelhetősége van. Ki szokta ezt ajánlani? csak mert nem igaz. Illetve nem teljesen értem, mi az, hogy 1/3 szorosa?


Az alulméretezett erősítő sokkal hamarabb nyírja ki a rákötött hangszórót, mint egy túlméretezett. A túlterhelt erősítő ugyanis kockajelet küld rá, ami szépen leégeti a tekercset. A kocsiban nekem közel 2x akkora teljesítményű erősítő hajtja a mélyet, mint annak a terhelhetősége, az első szettre is egy jókora 4 csatornás van rákötve. Nem panaszkodnak.  Az más kérdés, hogy túlterheléssel is ki lehet nyírni a hangszórót, de az a felhasználó hibája, illetve elég jól hallhatóan elkezd torzítani a cucc.


Én nem erőltetném a dolgot, ezek a kis erősítők nem erre valók, de ha úgy érzed, használd.

2015. jún. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!