Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit kell tudni RC-modellrepülő...

Mit kell tudni RC-modellrepülő építésről?

Figyelt kérdés
Saját alapanyagokból szeretnék készíteni egyet, persze nem rögtön extraspéci sugárhajtásút, csak olyan általános kisgépet. Érdekelne hogy kb mennyibe kerülne mindennel együtt, mennyire követel szakértelmet, mennyi időt igényel egy kezdőnek, kell-e valami engedély vagy vizsga hozzá, és honnan szerezhetnék részletes építési útmutatót? Maketteket szoktam csinálni, de többre vágyom :) 18 éves vagyok
2008. szept. 4. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy miféle járművet akarsz készíteni, helikopter vagy repülő? (helikopter a nehezebb) de ettől függetlenül kezdőként nem fogsz tudni rögtön modelt gyártani saját alapanyagból, azért ahhoz kell tudás, és precízió, hogy kiváj mondjuk egy propellert, meg azt ki kell egyensúlyozni stb.

Szakértelem szempontjából nem olyan szörnyű a dolog, nem nehezebb mint az autót szerelni, és egy teljesen amatőr is viszonylag könnyen és gyorsan meg tudja tanulni. Építési útmutatót adnak a géphez, amikor veszed. Viszont ugyanolyan precíznek kell lenni, mint normál repülők esetén, tehát felszálás előtti ellenőrzés, rendes karbantartás stb., van vele macera, ugyanakkor nem számíts hosszú reptetésekre, mert hamar kifogy a szufla belőlük.

Úgy tudom engedély nem kell hozzá, de vannak biztonsági szabályok, amiket be kell tartani, itt egy link hozzá:

[link]


Az ár attól függ, milyen tipusú gépet veszel, van par tízezer (pl 30-40 ezer forintos) gép is, amit összeraksz pár perc alatt, és van többszázezres is, amin hosszú napokat is lehet dolgozni.

2008. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem itt nézz körül:" [link] mindent leírnak ami RC.Sok sikert!
2008. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi!

amúgy röpcsit szeretnék, és elsősorban az építése érdekel, az hogy repül is azcsak hab a tortán :)

..ezért is gondoltam hogy nemegy bedobozoltat veszek amit összeragasztok és kész.. de így ahogy mondod tényleg nagyfalatnak tűnik elsőre.. inkább kezdem dobozossal :D

2008. szept. 5. 15:43
 4/4 anonim válasza:
Alap kínai rádiófelszereléssel egy repcsi 10 ezer forint körül mozog. Az új elektronikák miatt szakértelmet nem igazán igényel a dolog. Igazából egy téglalap alakú nem hungarocell, hanem szivacs állagú barkácslapból, két trimmlapból, egy motorbakból áll az egész. Manapság már gumihabot használunk, mert az nem törik, efektív pénzbe nem kerül...
2017. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!