Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudnám összekötni a...

Hogy tudnám összekötni a házimozi rendszeremet a TV-mel? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Tehát. Van nekem egy házimozi rendszerem, amihez van egy DVD-lejátszó. Ezt szeretném valahogy rákötni a TV-mre, ugyanis a mai világba már nem CD-ről szeretném nézni a filmeket hanem pendrive-ról. No, de mivel régebbi típusú a házimozi rendszer, ezért nem jack dugókkal csatlakoznak a hangfalak a lejátszóba, így nem tudom bedugni azt a TV-be. Ilyen nem is tudom milyen csatlakozóval kapcsolódnak a lejátszóba. Viszont, van egy Input felirat a lejátszón, és van alatta egy piros- és fehér bemenetű nyílás. A kérdés az, hogyha én ezt összekötöm a TV-vel, akkor tudok-e úgy filmet nézni, hogy minden a TV-ről megy, csak a hang, a házimozi rendszerről? Tehát pendrive-on van a film, bedugom a TV-be, ott elindítom, és a hang a házimozi rendszerből jönne. Meg lehet oldani?

2015. aug. 8. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Tv-be dugod a pendrive-t?


Akkor a tvn a kimenő hangot rákötöd a házimozi bemenő hang csatlakozójára, akkor a tv-d azon fog szólni.

RCA kábel kell.

2015. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 8. 17:57
 3/6 Osynho ***** válasza:

Elég zavaros ez a leírás. A hangfalak nem jack dugóval szoktak csatlakozni a lejátszóra (erősítőre), de ez lényegtelen is az összekötés szempontjából, mivel nem a hangfalakat kell a tv-re kötni. Könnyebb lenne képekkel, típusokkal bővíteni a kérdést.


Az az input több, mint valószínű, hogy rca lesz, ami egy analóg, 2 csatornás bemenet, tehát 5.1-es hangod nem lesz. A másik, hogy a modernebb tv-k legtöbbjén nincs rca hangkimenet, így nem is tudod így összekötni.

2015. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fénykép vagy tipus leírás tényleg jó lenne, akkor pontosan letudnánk írni, hogy mit kell csinálnod.
2015. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon zavaros és értelmetlen, konkrét típusokat adj meg, mert így elképzelni nem tudom, mit szeretnél.
2015. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök minden segítséget, de RCA-kábellel meg tudtam oldani a problémát. Piros-fehér végződés ment a lejátszó Input csatlakozóiba, a fekete jackdugó pedig a TV kimeneti hangjára, amit a fejhallgatónak szánt csatlakozóba kötöttem. Ennyi! Minden tökéletesen szól. Köszönöm a segítséget!
2015. aug. 9. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!