Frissen vásárolt laptop, borzasztó wifi kapcsolat. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


múlt hét csütörtökön vettünk 150 000 Ft-ért egy HP laptopot nekem Budapestre. Nagyon jó kis darab, csak 1 nagy probléma van vele. A wifi kapcsolat itt a pesti albiban 1 hétnyi speedtestelés után átlagosan 0,5 mbps. Ennek az értéknek 120-nak kellene lennie, hisz ilyen sebességű netre fizettünk elő. Mindenki másnak az albiban jó a net, megfelelő gyorsaságot produkál. Még a vendégeknek is akik néha megfordulnak itt jó a net, csak nekem nem...


A routert újradugtam, nem segített. Van valami ötlete valakinek? :((


Előre is köszönöm:)



2015. szept. 9. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Garanciás, nem? Akkor?
2015. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
upc? mert az nekem állandóan fos volt
2015. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 "Mindenki másnak az albiban jó a net, megfelelő gyorsaságot produkál. "
2015. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Otthon Egerben is upc van és semmi baj nincs vele.. Csak itt. Garanciás persze, de nem hiszem, hogy egy frissen vett gépnek lenne baja.. Lehet én rontottam el valamit, bár már a drivert is újraraktam a hálókártyához és még mindig nem jobb.
2015. szept. 9. 13:17
 5/8 anonim ***** válasza:

"Garanciás persze, de nem hiszem, hogy egy frissen vett gépnek lenne baja.."


Vannak gyári hibás gépek, de mielőtt szervizbe vinnéd, a WiFi driver újratelepítése, vagy frissítése a legújabb verzióra ( ha jelenleg nem az van ) megvolt? Ha nem akkor első körben ezzel próbálkoznék.

2015. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Újraraktam és jobbnak tűnik, köszi :)
2015. szept. 9. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Vettem egy Toshiba gépet, és gyári hibás volt a wifi adapter. Nem gariztattam le, hanem vettem újat kicseréltem.

Fórumon olvastam mésnak is ugyanez a wifi adaptere volt és rossz volt.


Van ilyen sajnos még a legjobb gyártóknál is sajnos.

2015. szept. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tapasztalataim alapján az Intel WiFi adapterekkel szokott sok probléma lenni.

Az én gépemben is az van, és folyamatosan dobálja a hálózatot, függetlenül a jelerősségtől, illetve a sebesség is nagyon ingadozik.

Elküldtem garanciába, ott kicserélték az adaptert ( ugyan arra a típusra ), 1 hétig jó volt, utána ugyanúgy előröl kezdett mindent. Próbáltam régebbi, újabb driver-t is felrakni, egyszer hagytam a Windows által automatikusan telepített driver-t, de mindegyikkel rossz volt, és interneten is sokan panaszkodtak.

Most egy ilyennel WiFi-zek: [link]

Sokkal jobb, mint a beépített Intel.

2015. szept. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!