Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hátrányai vannak linux...

Csanádi Mihály kérdése:

Milyen hátrányai vannak linux operációs rendszernek?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 21:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Elsősorban a kompatibilitás. Rengeteg szoftvert, amit adott esetben nem tudsz kikerülni (pl. céges programok) csak Windowsra, legfeljebb Mac-re írnak meg.


Ezenkívül telepíteni egy kissé nehézkes, és nyilván vannak hiányosságok a plug&play eszközök kezelésével is.

2015. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ezenkívül telepíteni egy kissé nehézkes"


Annyit javítanék, hogy nem magát az oprendszert, hanem szoftvert rá, és leginkább Windows-hoz szokott felhaszálóknak.

2015. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sokkal egyszerűbb telepíteni rá programot,mint windowsra.

hátránya : nem DX-es.

2015. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Linux az csak egy kernel amire különböző disztrók épülnek.Tehát Linux az egy tág fogalom.Több 100 disztró van.Van amit bátran lehet ajánlani kezdőknek de van olyan is ami szaktudást igényel.Amúgy ha jól be van állítva akkor egy atom stabil,gyors és ingyenes operációs rendszerhez lehet jutni.Amúgy sok esetben a Windows-nak van hátránya a Linux-szal szemben.Hátránya:nincsen rá photoshop és egyéb speciális program,játék meg kevés van.De nem lassul,ha jól be van állítva nem fagy le és nem kell azon aggódni hogy nem megy át az eredetiségi vizsgálaton...
2015. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Neuhauser László ***** válasza:

Nincsen rá Photoshop, de van rá GIMP, igaz nem annyira professzionális, de teljesen ingyenbes (Windows-ra is :) )


Majdnem minden Wndows programnak van Luniux-os alternatívája, mármint az alapvető programoknak biztosan (LibreOffice, Firefox, Gimp, stb...)

2015. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1.v.:Mi az hogy egyes szoftvereket nem lehet kikerülni?

2.v.:Az én kérdésemre kértem választ,nem kommentárt.

3.v.:Hátrányokat kértem.

4.v.:Ezt már teljesen összezavartad.

v=válaszoló

2015. szept. 18. 21:53
 7/16 anonim ***** válasza:

"Mi az hogy egyes szoftvereket nem lehet kikerülni?"


Úgy értettem, hogy nem tudod helyettesíteni mással (pl. spéci számlázóprogram, valamilyen speciális formátumot használó saját fejlesztés, stb.). Ilyenkor sajnos muszáj Windows-t használni (bár megoldható Linuxon belül is emulátorral vagy virtuális géppel - állítólag, én még nem próbáltam).

2015. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

" Mi az hogy egyes szoftvereket nem lehet kikerülni? "


Ilyesmi legnagyobb valószínűséggel olyan helyzetben fordulhat elő , ha tőled kifejezetten egy bizonyos szoftvernek a használatát várják el , és pl egy saját formátumkezelés miatt megsütheted az alternatívákat.


Tökéletes OS úgy általában nem létezik , hibák bármelyikben felbukkanhatnak , különbség abban rejlik , hogy hol sikerül előbb javítani ezeket.

A disztrók hátrányaihoz én nem sorolnám a kereskedelmi szoftverek hiányát , mert ez inkább marketing okokra vezethető vissza.

A telepítésről az a véleményem , hogy a minimalista opciókkal rendelkező grafikus telepítők a legrosszabbak.

Az OS testreszabása első körben abban rejlik , hogy mennyire tudja a user személyre szabni saját ízlésének és a hardvere képességének megfelelően a rendszerét. Ez pedig inkompatibilis a next next finish típusú telepítőkkel , ha mégis ilyen installerrel települ egy OS , akkor az átlagusernél sokszor anyázás és linux szidás a végeredmény.


Amit én hátránynak tartok az sem igazán a Linux hátránya , hanem inkább a nyílt forráskód hátránya: Minden apró változtatásnál valaki csinál egy forkot , embereket víve az amúgy is alacsony felhasználóbázisú főprojektből , ahelyett , hogy harcolnának inkább megfutamodva egy "új" fejlesztést támogatnak , majdnemhogy beleegyezésüket adva ezzel a főprojekt fejlesztőinek további negatív változtatásaiba.

Mindezek mellett sajnos az az igazság , hogy az a disztró - legyen original vagy fork - amelyik mögött nem áll egy erős cég vagy egy nagyobb létszámú közösség az halálra van ítélve , mert egyrészt , ha nincs elég fejlesztő akkor több kijavítatlan bug lesz , ez pedig jobbára nagyon alacsony felhasználótáborral és véges fejlesztési lelkesedéssel társul. Vannak a fork disztrók között is jók , és sok előnye van a forkolás lehetőségének , de sajnos ugyanennyi hátránya is.

Az viszont elgondolkodtató , hogy ha nem lenne ennyi (!) fork , hanem lenne egy disztró ami jobban elterjedne , már mennyivel több szoftver lehetne linuxra is , mennyivel módosulna úgy a fejlesztési kedv/tempó.

2015. szept. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha van több disztró akkor legalább van választék.De azzal én sem értek egyet hogy minek kell ennyi fork feleslegesen?!Egyik nagyobb bughalmaz mint a másik.

"Hátrányokat kértem"

Én oda is írtam hogy bizonyos programok nincsenek rá.

Amúgy a legegyszerübb lenne ha kiprobálnál pár disztró-t és megtudod hogy mi a hátránya.Linux esetén nem árt ha van biztonsági mentés...

2015. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tom Benko ***** válasza:
100%
A fő hátrány: nem ezt tanulja diák az iskolában, úgyhogy a használatát magától kell megtanulnia. Egyes specifikus programok ritkán találhatók meg hozzá, de ez az otthoni felhasználókat kevéssé érinti. (Otthonra jó a GIMP, sőt, még az is sok, nemhogy a PS.) Vannak dolgok, amik a megszokottól eltérőek (de hosszú távon rájössz, hogy mennyivel logikusabb).
2015. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!