Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » IPTV jelet át lehet valahogy...

IPTV jelet át lehet valahogy alakítani osztható Coax vezetékes analóg esetleg DVB-C jellé?

Figyelt kérdés
A router után ami kijön UTP kábel, az megy ugye STB-be, na az előtt kéne "kivenni belőle" ami benne van és coax-á átalakítani. Játszunk el a gondolattal, ehhez mi kéne, milyen egység lenne arra képes hogy dekódolja a UTP-be lévő adatfolyamot, azonosítsa a csatornákat és osztható coax kimenetre tegye? Esetleg STB után a Scart kimenettel csináljon valamit bár az már "késő" ott már ugyan dekodolta a jelet de szét is szedte vagyis csak a kapcsolgatással lehet változtatni a kimenő jelet az újra össze kéne rakni egy adatfolyammá, talán meg kéne bontani az STB és és a dekodolás után, de a jel szétszedése előtt kéne "beiktatni" egy coaxot valami sufnituning megoldással kérdés hl pl. valami csoda folytán sikerülne is milyen lenne a jel minősége... amerikai oldalakon találtam ilyesmiket bár nem biztos hogy azok azok amire én gondolok, azt írtam be hogy "IPTV to DVB-C converter", ezer dollárnál kezdődik az áruk. létezhet olcsóbb megoldás?

2015. nov. 11. 21:12
1 2
 1/16 Tengor ***** válasza:
Az UTP kábel nem úgy működik mint a coax a hagyományos TV-k esetén. Nem találod meg rajta az összes létező csatornát. Csak az az egy csatorna "van rajta" amit az STB beállít.
2015. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor STB két irányba ad jelet visszafele is kommunikál a routerrel?
2015. nov. 11. 21:36
 3/16 A kérdező kommentje:
r o h a d n a m e g aki kitalálta ezt az IPTV-t....
2015. nov. 11. 21:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd meg, hogy hogyan épül fel egy IPTV jelfolyam és hogyan történik a dekódolás.

A jelfolyamból az adott csatorna kiválasztását (annak a a csatornának a csomagjait engedi tovább dekódolásra, amelyet nézni kívánsz), a jogosultságot az STB-n futó program valósítja meg.

Ha a jelfolyamban meglévő összes csatornát dekódolni akarod, akkor annyi dekóder (STB) kell, ahányat nézni akarsz.

Dekódolás után lehet további áramköri egységgel "koaxosítani".

Műholdvevőnél, ahol a vétel műholdvevő kártyával történik megvalósítható, hogy az egy transzponderen lévő csatornák közül egyet nézek, másik 3-4 csatornát pedig felveszek, mert a jelfolyamból ennyit a PC (erős) szoftvere meg tud valósítani.

Az általad felvetettet gondold át hardver szempontjából..

Részletekbe nem mennék, kevés hozzá az ismeretem, legfeljebb annyit tudok, hogy nem vágnék bele.

2015. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Tengor ***** válasza:
28%
#3, csak mert a régi módszerrel nem tudod lopni a TV-t? Ilyen ez. Mennyivel jobb volt még, amikor egy colttal lehetett postakocsit rabolni, nem? Az volt ám a szép idő!
2015. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az mióta lopás hogy a saját házamban annyi tv-t akarok nézni amennyi csak van, és ezért én nem akarok plusz pénzt fizetni. ha ennyire nyomják ez hogy "ne lehessen lopni" mint amiről te beszélsz hogy pl egy házba bevezették és a jobbról szomszéd is meg a balról szomszédi is azt használta és így optimalizálták a számlákat az más téma. Ha ezt akarják kiküszöbölni ne azokkal fizettessék meg akinek pl. van a hálóban a nappaliban is meg a gyerekszobában is tv-ja, biztosítsák ingyen az stb-ek ha én a házban két-három tv akarok nézni nehogy mér kétszer háromszor fizessem ki, nem igazán a pénz érdekel (870 ft/stb-ezen egy doboz cigit már nem kapok) hanem az elvi oldala amit megveszek azért én nem akarok kétszer háromszor fizetni elég nekem egyszer is kifizetni, akkor is ha 10 forint pluszba kerülne a plusz stb akkor is ha 100ba akkor is ha 1000be akkor is ha.....
2015. nov. 12. 08:43
 7/16 Tengor ***** válasza:
54%

Amióta a szolgáltató ezt a rendszert üzemelteti és az a szabály, hogy ha több TV-t akarsz üzemeltetni, akkor több STB kell. Nem kötelező IPTV-t használni, sőt az sem kötelező, hogy bármilyen TV-t használj.

Mint megtudtad korábban itt már nem az megy, hogy a koaxon rajta az összes adó egyszerre, hanem a központból hozzád csak az megy, amit a box kér. Ha több boxod van, akkor többszörösen terheled a rendszert, akkor miért csak egyszeres díjat fizetnél? Ha bemégy a pékségben ott sem 1 áráért kapod a 2-3-5-10 kenyeret ha veszel. Gondolom ott nincs bajod ezzel az elvvel.

2015. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy már említették, az IPTV-nél nagyon fontos szempont a szolgáltató részéről a hálózat terhelése.

Minden egyes bekapcsolt box a hálózat kapacitását emészti föl.

Na most ha a kedves ügyfél 3 tévén elkezd HD adást nézni, ami ~10 Mbit/s környékén van, akkor az már 30 Mbit terhelést jelent. Ezt nyilván meg kell fizetni pluszba.

Egyébként ez az oka annak is hogy egy előfizetés mellé általában csak 3 box kérhető.

A másik hogy sokan hiába nem nézik a tévét, a boxot nem helyezik standby állapotba ( csak magát a tévét kapcsolják ki ) így az 0-24 -ben generálja a forgalmat feleslegesen.

2015. nov. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja az tudom, de szerintem egy HD 720p Mpeg-4ben csak 5-6k kép és 0,5k (se) még a hang, nem 10, na mind1, nem az én bajom hogy magukkal c s e s z t e k ki, na meg hogy z s i d ó k és mindenből még egy kis pénzt akarnak, legyen opcionális, aki nem akar iptv-t annak legyen joga sima digitálist kérni koaxon amit oszthat a paraszt, szerintem egy kicsit megzuhanna az iptv, és felszabadulhatna sok kapacitás amit net sebességre fordíthatnának, na azért szívesen fizetek plusz kest ha nem 30/5-ös netet adnak hanem adnának 50/20-ast stabilan akkor arra nem sajnálnám a pénzt. Amúgy a pékséges hasonlat akkor lenne helytálló ha régen úgy lett volna hogy bemész a pékségbe és 5 kiflit kérsz akkor is csak egyet kellet kifizetni. szerintem régen nem így volt...
2015. nov. 13. 11:21
 10/16 Tengor ***** válasza:

Az IPTV mindig is így működött. Nem lehetett szétosztani.

Oké, tegyük fel, hogy megtartják a választási lehetőséget! Két egymástól szinte független rendszert kell üzemeltetni. Egyiket a koaxosoknak, egyet az IPTV-nek. A koax üzemeltetése X Ft-ba kerül a szolgáltatónak, amit Y ember termel ki a Z Ft-nyi előfizetői díjakból előfizetéskeből. Ha most behozza az IP TV-t, akkor az Y ember fele mondjuk átáll, viszont a koax üzemeltetése nem fog fele annyiba kerül, tehát az X Ft-ot, Y/2 embernek kell kitermelni, ebből mi következik? Igen, Z*2 Ft-ot kell előfizetői díjra beszedni.

Ha lenne egy szolgáltatói vállalatod, akkor vagy te is így csinálnád, vagy egy idő után lehúzhatnád a rolót. És ez független attól h a tórát, a bibliát, vagy a koránt olvasod.


Egyébként pedig továbbra is igaz: senki nem kötelez arra, hogy TV-t nézz.

2015. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!