Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik konzol éri meg jelenleg...

Melyik konzol éri meg jelenleg az árát ezek közül?

Figyelt kérdés

Nintendo Wii

Nintendo Wii U

PS Vita

PSP

Nintendo 3DS


Xbox-ot és PS3-4t NEM akarok venni, azzal hagyjatok békén, nem érdekelnek az exkluzív játékaik, a gépem meg elég jó minden mai játékhoz.


PSP-re meg 3DS-re azért gondoltam, mert hordozható, napi 1,5 órát utazom munka miatt (+ kirándulások, hosszabb autós utak), lekötne valamennyire.


Wii-nél viszont bejött ez a mozgásos téma a kontrollerrel (volt valami ninjás szamurájos kardozós téma, tenisz, stb, azokat élveztem). Wii U is jónak néz ki ezzel a kis kontrollerrel, de nem tudom azzal külön lehet-e játszani, vagy nem, de a mászkálós rpg játékokhoz elég jó.


Ha kiegészítőket kell venni Wii-hez az se nagy gond nekem.


Igazából nem tudom melyik kötne le jobban, melyikre vannak úgymond 'jó' játékok, de a wii-t egyszer kipróbáltam, az bejött. Viszont könnyen lehet, a PS vita vagy más hordozható játék konzol is jó volna, élvezném (verekedős játékok, RPG-s játékok, 2D-s nézetes játékok stb).



2015. nov. 18. 19:55
 1/5 Krisipoke ***** válasza:
100%

Én ezek közül leginkább a 3DS-t ajánlanám, főleg, ha tényleg sokat utazol.

Nagyon sok jó játék van rá, RPG-k, platformerek, kaland játékok, és sok más, ráadásul a sima DS játékait it lejátssza (ahol még több a fantasztikus cím szerintem), arról nem is beszélve, hogy az online boltjában is rengeteg a jó direkt letöltésre szánt, illetve retro cím is. Ha szeretnéd, sorolni is tudok jópárat. Arról nem is beszélve, hogy Facebookon nagyon jó a magyar 3DS-es közösség :)


A Wii U is rendelkezik jónéhány fantasztikus címmel szerintem, és a Wii játékokat is lejátssza, szóval ha nagykonzolra igényt tartasz, én csak ajánlani tudom. Legalább is ha a Nintendo sorozatai bejönnek, ugyanis sajnos a third party támogatás nem a legjobb... Wiire is van nem kevés nagyon jó játék, csak arra annyi a "szemét" is, hogy tudni kell, mit keresünk, különben nagyon könnyű mellényúlni.


A PSP sem egy rossz konzol, bár nekem nem a kedvencem. Tény, vannak rá jó játékok, de kb. minden, amivel érdemes rajta játszani, az vagy kollekció, vagy port. Legalább azokból van sok. :D Illetve néha kicsit lassan tölt.


A PS Vitáról sajnos nem tudok véleményt mondani, de nem egy népszerű konzol.


Ha bármelyikről van még konkrét kérdésed, vagy csak szeretnél többet hallani róla, esetleg jó játékokra vagy kíváncsi, szívesen segítek.

2015. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

Karácsonyra gondoltam valamelyiket.

A Wii U-t ugyan úgy tv-re kell kötni hogy menjen igaz? tehát magával a monitoros kontrollerével külön nem lehet játszani.


ds-nél neked milyen játékok jönnek be? Sokat láttam a zelda-t de még sose játszottam linkkel, bár érdekesnek tűnt. Azokon kívül valami érdekesebb?

Illetve ha van másnak is ds-se akkor lehet úgymond LANban játszani? Kábellel, vagy a wifi vevővel 1 routerről ilyesmi.

2015. nov. 18. 21:41
 3/5 Krisipoke ***** válasza:
100%

Nem kötelező TV-re kötni a Wii U-t, a legtöbb játékkal lehet játszani csak a gamepad-en is, de néhány játék esetében (pl. Splatoon) csak a kettő kombinációja lehetséges. Arról nem is beszélve, hogy TV-n mégis csak kényelmesebb/látványosabb, és magának a gépnek úgy is áramra kötve kell lennie, tehát akkor már a TV-re is rá lehet.


Igen, lehet többen játszani sok 3DS (és DS) játékkal neten keresztül is, illetve egymást is érzékelik vezeték nélkül, ha élőben szeretnél játszani valakivel.


Jó játékokból a Zelda részeken kívül is sok van 3DS-en, például ott vannak a nem véletlenül a mai napig népszerű Pokémon játékok (abból is leginkább a főszéria, szóval 3DS-re az X/Y és az OmegaRuby/AlphaSapphire), ami egy igencsak jól összerakott, tartalmas RPG széria. A Mario játékok is jók, mint a Super Mario 3D Land, vagy 2D-s verziók közül a New Super Mario Bros 2. Hasonló kategória még pl. a Donkey Kong Country Returns 3D vagy a Kirby Triple Deluxe, ezek is nagyon jó játékok. Jó még pl. a Mario Kart 7, ami egy nagyon szórakoztató versenyzős játék, a Luigi's Mansion 2, ami egy nagyon jó kalandjáték, a Fantasy Life, ami egy akció RPG, az Animal Crossing: New Leaf, ami egy életszimulátor, a Super Smash Bros, ami egy verekedős játék a Nintendo (és néhány más cég) nagy karaktereivel, több, mint 50 választható karakterrel, a Bravely Default, ami egy RPG, a Fire Emblem: Awakening, ami egy stratégiai RPG... És még napestig sorolhatnám, és úgy, hogy a letölthető játékokról és a sima DS játékokról még egyáltalán nem beszéltem.

2015. nov. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó részlet, Wii U-nál illetve 3DS-nél milyen kiegészítőket érdemes venni, gondolok itt

wii U:

plusz remote

akksi töltő (ha akksis és nem elemes, vagy nem tudom megy mindkettővel, stb).

nunchuk, stb.


3DS:

Védőfólia

kemény tok

töltő

extra akkumulátor, stb.


Ha kell kiadok értük nagyobb összeget szükség esetén, csak akkor legyen meg egyben minden.

2015. nov. 19. 12:19
 5/5 Krisipoke ***** válasza:
100%

Wii U:

-Remote/Nunchuk: Tudtommal nincs olyan pakk, amihez jár bármelyik alapból, de a legtöbb játék nem is igényli, sőt, ha egyedül akarsz csak játszani, akkor egyáltalán nem szükséges. Több játék is támogatja egyébként, beleértve persze a teljes Wii játékkínálatot, amit szintén lejátszik (sőt, azokhoz kötelező, hogy legyen Wiimote, de a legtöbbhöz Nunchuk is kell, sőt, 1-2 későbbi címhez, mint a Wii Sports Resort vagy a Zelda Skyward Sword, egy Wii Motion Plus is kell a Wiimote-hoz, vagy eleve olyan, amibe be van építve). Kell ezekhez egyébként egy sensor bar is, ami nem egy drága cucc, és ezt adják is a legtöbb modellhez.

-Töltő: aksival működik a gamepad, és jár a géphez töltő. A Wiimote-ok elemesek, de lehet hozzájuk külön aksit venni, de tudommal azokból hivatalos verzió nem létezik.

-Egyéb: védőfóliát lehet, hogy érdemes a gamepad kijelzőjére, bár az enyémen nincs, illetve egy Pro Controllert lehet, hogy megéri beszerezni, bár ezt is inkább csak akkor, ha többen akartok játszani. Ez gyakorlatilag egy tradicionális kontroller, ugyanazok a gombok vannak rajta, mint a gamepad-en, csak nincs rajta kijelző. Néhány játéknál lehet, hogy még kényelmesebb is ezzel játszani, de ha engem kérdezel, a gamepad is meglepően kényelmes.


3DS:

-Védőfólia: Itt talán én jobban javasolnám, mint a Wii U esetében, nem egy nagy összeg.

-Kemény tok: Én ilyet is beszereznék, ha tényleg sokat utaznál vele. Már csak azért is, hogy ne karcolódjon a burkolat.

-Töltő: Ez modelltől függően jár hozzá. A sima, mezei 3DS-hez, illetve a 2DS-hez adnak, viszont a 3DS XL-hez, a New 3DS-hez, és a New 3DS XL-hez nem jár alapból, viszont ilyet is olcsón be lehet szerezni. Illetve ha csak DSi töltőt találnál, az pont ugyanolyan, az is megfelel. A DS vagy a DS Lite töltő viszont nem jó hozzá.

-Extra akkumulátor: Szerintem ez sem feltétlenül kell. De ha mégis történne valami vele, a hivatalos magyar Nintendo szervíz a www.gamepark.hu, és itt lehet kapni hivatalos extra akkumulátort viszonylag olcsón (kb. 3000 forint).

2015. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!