Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Speciális multimédia-lejátszót...

Speciális multimédia-lejátszót keresek. Ötletek?

Figyelt kérdés

A multimédia lejátszók piaca ugyebár jelentősen növekszik, s már néha kicsit nehéz eligazodni :) Jelenleg egy Sencor-ral szenvedek, de már nem sokáig az biztos.


Szóval olyan lejátszót keresek, amelyik leviszi az MKV kiterjesztésű videókat, de azokat a fajtákat is, amelyek 10 bites kódolásúak (mint pl. a legtöbb anime !).


Erre eddig még nem találtam elérhető áron megoldást. Hiába írja rá a gyártó a lejátszóra, hogy mkv-t is visz, a 10 bitesnél mindegyik bereccsen... (kicsit utánaolvastam, ezt hardveresen lehet elvileg orvosolni, csak szoftveresen képtelenség).


Amiket mostanában nézegettem, azokat itthon még nem lehet kapni (vagy igazán borsos áron). A Gearbest-nél lehet venni normálisabb android alapú 4k (!) lejátszókat olyan 35-60$ környékén, néha akcióznak is, akkor ingyen van pl. a szállítás is (Eu-n belül.).


De kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is, ha van tapasztalatok modellekkel kapcsolatban, vagy tudtok konkrét megoldást, ne habozzatok. :)


(elegem van a konvertálgatásokból, a feliratokat folyamatosan kódolnom kellett UTF-8ba, sőt minden egyes feliratot ágyaznom kell az mkv-ba, különben nem látja a lejátszó. A jelenlegi nem kezeli a chaptereket sem, szóval előfordul, hogy az intro miatt csúsztatni kell a feliratokat egyesével :)). Szóval már megtanultam a leckét, de elég is egy életre. jó tanács: gagyi lejátszót ne vegyetek!



2015. nov. 20. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Nekem egy LG lejatszom van mar 5 eve, tudja az mkv-t is, ritka jo minosegu cucc meg a mai napig is. Mast nem veszek mert nem vagyok 4K fan. Nezz utana miket gyartanak manapsag.
2015. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zzzoli ***** válasza:
100%

Megoldást jelent erre a problémára egy Mini ITX ház, bele egy HDMI kimenetes mini-itx alaplap és a hozzávalók.

Én egy ilyet használok, egy távirányítós htpc ház, benne egy Gigabyte mini alaplap egy I3-as procival. Lejátszóba bőven elég!

Ami pedig a lényeg, fut rajta a Kodi nevű (régebben XBMC) médiacenter szoftvare, ami teljesen kompatibilis a Windows távirányítóval.

Mindez jelenleg Windows10 alatt, de az végül is lényegtelen.

2015. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó a mini PC is természetesen, de egy idő után idegesíteni fog a ventillátor zaj. Létezik passziv ház 300 Euróért, plussz a belevalók, felmegy jól a számla.
2015. nov. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

NO vettem egyet, ha megérkezik, letesztelem :D


Ditter U28. :)

2015. dec. 16. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Android boxot vettel? Oszinte reszvetem :-(
2015. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!