Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mivel járok jobban egy hangfal...

M.Csaba20 kérdése:

Mivel járok jobban egy hangfalszett plusz erősítő vagy egy házimozi rendszer, vagy lehet e a házimozirendszerbe erősítőt is beiktatni? Mennyire szükséges néznem a házimozi rendszer esetében a watt-ot? Szívesen fogadnék ajánlatot is házimozira.

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 14:52
 1/4 Osynho ***** válasza:
Nem igazán értem, mire gondolsz? Erősítő mindenben van, ami szól. Házimozi rendszer pedig minden, ami a házimozihoz szükséges, beleértve a megjelenítőt is.
2016. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, látszik, hogy csak most tapogatózol.


Tehát filmet szeretnél nézni hangosan :) Alapeset, hogy van egy TV-d, amit ki tudsz kötni egy erősítőre és SZTEREÓBAN (vagy ahogy manapság divatosabb 2.0-ban) megnézed. Már így is sokkal jobban fog szólni még a Fókusz is!


Ha térhangzást szeretnél, mint a moziban, akkor jobban a zsebbe kell nyúlni, mert több dolog szükséges hozzá. Egy házimozi erősítő mindenképpen kell, ez vagy 5.1-es, vagy annál is magasabb 7.1-es, stb. Utána kell nézned, mi illik a pénztárcádhoz. Ehhez azonban annyi hangfal kell, amennyi a számok összege, tehát minimum 5 (ha elhagyod a mélynyomót és olyan hangfalat választasz, ami eléggé nyomja a basszust), de inkább 6 vagy ennél több.


Nem feltétlenül kell nézni a wattokat, de azért normális erősítő az tud 100W-ot csatornánként. Nem kell ezt kihasználni, de nem szabad játszani a határokkal, mert kinyírsz valamit. Egy 25-30 m2-es szobába ez bőven elég, kiviszed vele az ablakot. Amit én javasolnék, az inkább az, hogy hallgasd meg az erősítőket és hallgass meg hangfalakat is. Minél többet mindegyikből, annál jobban jársz. Találd meg azt, ami a legjobban tetszik neked és szűkítsd a köreidet. Ha valami nagyon tetszik, de nem tudod megfizetni, akkor próbálj meg használtat venni belőle, közel álló típusokat keresve.


Onkyo erősítőm van és Bowers and Wilkins hangfalaim. Nekem ezek tetszettek a legjobban ... fél év utánajárás után! De mindenkinek más az igénye, mindenkit más nyűgöz le. Találd meg a tiédet!

2016. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mozizni szeretnék.Nem bulikat szeretnék rendezni hanem hogy nagyon jó legyen a hanghatás a filmekhez. 5.1-re gondoltam, szerintem nekem egyszerűbb egy házimozit vennem ebben az esetben mert nem nagyon értek a zenei cuccokhoz.

Házimozi kb 80 körül mozoghat (esetemben). Ebben az árkategóriában is van olyan amire 300, s van olyan amire 1000 wattot írtak, ezért kérdeztem hogy nézzem e a wattot.

2016. márc. 24. 15:40
 4/4 Osynho ***** válasza:

Bármilyen szinten jó hang nem várható el egy 80 ezer ft-os komplett rendszertől.


"szerintem nekem egyszerűbb egy házimozit vennem ebben az esetben"


A házimozi sokcsatornás erősítőt, arra csatlakoztatott hangfalakat, megjelenítőt és a forrást biztosító eszközt is magába foglaló gyűjtőfogalom (sőt, még az ezeket magában foglaló helyiséget is). Valóban ilyet érdemes venni, ha mozi élményre vágysz, azonban ez nem 80 ezer Ft. Ennyi pénzért kapsz egy alap szintű erősítőt, vagy egy már használható (nem különösebben jó) aktív mélyládát.


Ennyi pénzért kár is nézni a W-okat (feljebb sem ez a döntő, de kevesebb a hazugság), ilyen szinten sajnos ezzel lehet eladni a motyót, nem a hangminőséggel. Általában 150-200W környékén vesz fel egy ilyen hangcucc. Összesen. Tehát a lejátszó, erősítő, minden elektronika egyben. Az erősítő része mondjuk 60% hatásfokú. A fennmaradó nem túl sok W-ot szépen elosztod 6 felé és nagyjából sejted, mekkora számról beszélünk.

2016. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!