Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ohm keveredés probléma lehet?

Mucika075 kérdése:

Ohm keveredés probléma lehet?

Figyelt kérdés
Lényegében az a gondom hogy vásároltam egy igen erös autós erösitöt, és az elsö szetteket soora égetem le. hol a hangváltó hol a magassugárzó. Kaptam egy igen erös hangváltót de nem tudom hány ohm-hoz készült. Lehet abból baj hogy az erösitö 4ohm, a hangváltó lehet hogy 8 ohm-hoz készült, a két hangszóró (evidens mélyközép és magas pedig ujfent 4ohm? Segitsetek az sem érdekel ha elöre kell szerezzek 8ohm hangszórókat csak az erösitöt nem akarom hazavágni.

2016. máj. 7. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Autóban nem szokás a 8 ohm. Még a 4 ohmmal is küzdenek, hogy legyen valami teljesítmény.
2016. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:

Típusokat igazán írhatnál,kíváncsi vagyok mi az az igen erős erősítő.

Az igazság az hogy egy gyenge erősítő bőven haza tudja vágni a hangszóró csak az nem a teljesítménnyével teszi hanem a magas torzítással amit ad.

Torz jel azaz négyszög jelnél nem megfelelő a tekercs hűtése,ez azt eredményezi hogy a melevedéstől megolvad a huzalon a lakk szigetelés,majd menetzárlat keletkezik és le ég.


Magas hangszórót könnyű haza vágni azzal ha adsz neki relatíve alacsony frekvenciát,pl nem hozzá való váltó vagy éppen ha nincs is váltó,aktív rendszer van és digitálisan van szürve a jel,ott elég ha valamit elrontasz és vége is.

Alacsonyabb freki nagyobb amplitúdojú is.

Le éghet pikpakk valamit fel is koppanhat és a pici vékony csévetest már sérül is.

2016. máj. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom hozzáértökre akadtam. Egy macaudio cyclone 6000-t vettem igen dicsérték sok komolyabb autóban láttam.
2016. máj. 8. 08:12
 4/9 A kérdező kommentje:
A hangváltók egy sal volt (tudom tudom meg is lett) de egy toxic is feladta a harcot. Ötleteket kérnék szeretnék normális magas hangokat az erösitö tudná, azt hallottam kb 4-5 mp-ig :-D
2016. máj. 8. 08:14
 5/9 dirtboy ***** válasza:

Szerintem valami beállítási vagy hangváltós gond lehet.

Az erősítő látom 4 csatornás,A/B osztályú,50A biztosítékkal.

Ha 8ohmos hangszórót hidalva kötöd rá akkor lényegében 4ohmon használod az erősítőt.

Ilyenkor max 200W tud róla lejönni,tehát nem egy erőgép de annyi azért van benne hogy ne lehessen rá azt mondani hogy túl kevés és azért égeted meg a hangszórókat.


Továbbiakban a beállítás,fejegységen lévő és az erősítőn lévő filterek állása érdekelne,erősítőrl jó kép is,fejen lévő beállításról viszont le írás kellene hogy ott LPF-HPF filer mire is van állítva,amennyiben tudsz vágás meredekséget is állítani akkor az mennyin van,loudness stb sza rok be van e kapcsolva.

ha van parametrikus vagy grafikus eq akkor ott hová van bele nyúlva,van e alacsony frekin kiemelés főleg az érdekel.


Ami még esélyes az a hangszóró szett,ott is kéne pontos típus,ha jól értem akkor nem egy gyári szett hanem külön más váltó van hozzá. szóval mindegyikről kéne típus hogy megtudjam nézni a váltó hol keresztez,milyen meredeken,hangszóróknak hol kellene gyárilag a keresztezést csinálni stb


Ezek tudatában tudok majd szerintem segíteni hogy hol lehet a hiba.


toxic stb márkák egyébként kerülendők,nagyon gagyi.

én a mac audio-t sem szeretem,az is nagyon kommersz,régebben még volt hangszórója ami tényleg jó volt de ma már a termékeik 80%-a fabatkát sem ér.

annyi hogy agyonreklámozott márka hazánkban,régen is a tuning újság nagyon nyomta,Bakai Gábor is dicsérte mert fizették érte de nem olyan jó mint a reklámja.

gladen/mosconi egy cég,brax,helix egy cég,genesis,sinfoni,focal,rainbow,DLS,zapco,phoneix gold,steg,audio art,régi alpineok,dragster,emphaser,macrom, µ-dimension stb stb ezek az igaz márkák és nagyrészt minőségi holmikat áruló cégek.

2016. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Itt a problémám lényege. Szinte semmiröl nem tudok semmit. Mac-et én sem szerettem de az anyagi kereteim vagy ezt engedték meg vagy egy mediamarkt-os 50000w-os blau-t. elöl mélyközép gyári 120-130hznél vágva a jel az erösitön, magasokon elöször csak a gyári kondik v ellenállások voltak, majd a két szuper hangváltó. Ezt a hangváltót még nem kötöttem be magasat sem vettem még megvárom mi sül ki a beszélgetésünkböl. Fejegység még alap az lesz a legutolsó most egy usb-s sony tölti ki a helyet a müszerfalban dsxa40ui mig meg lesz a 9847 alpine csak abbol még nem találtam megfelelö ár/érték arányut. Tehát fejen nincs vágás. Nem akarom rabolni az idöd csak segits ötlettel hozzájutni effektiv olcsón egy olyan hangváltó/magas szetthez ami ad nekem ezen a 200w-on leégés nélkül szép hangokat. Egyébként nagyon szépen köszönöm hogy foglalkozol velem
2016. máj. 8. 16:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Legfontosabb lemaradt. A hangváltó ITT régi gyártmáy nagy tekercsek nagy kondik v ellenállások az biztos nem égne olvadna szét de lehet baj abból ha ezt 8 ohmra tervezték? nincs ráirva semmi be sem merem kötni
2016. máj. 8. 16:54
 8/9 dirtboy ***** válasza:

itt a baj hogy mindenki csak újban gondolkozik hol ott az új erősítők közt méreg drága az ami jó minőségű.

igaz én nem bánom ha sokan újat vesznek mert legalább frissül a használt piac én csak jól járok mikor 140-160ezres erősítőket 30-40ezerért veszek meg.

most is egy helix hxa-400 mk2 van nekem szetten amit 30ért vettem. vicc ár érte


a 120-130hz elég magas vágás,azzal biztos nem kap túl terhelést,igaz még mindig nem tudom hogy mennyire terhelhető is a mélyközép.

a váltó nem régi attól hogy tekercsek,kondik és ellenállások vannak benne.

a tekercsek lpf ként működnek a kondik pedig hpf ként.

több 100 ezer forintos szettek hangváltója is ezekből épül fel csak sokkal minőségibb huzal,minőségi kondi,és jobb ellenállásokból.


sajnos így nem tudok neked segíteni ha nem tudok részleteket.

a jó hangminőség pedig a hifi összességétől függ,nem elég egy jó hangszórószettet venni ha már a fejegységnél bukik a hangminőség.

és a fejnél nem csak arra értem hogy milyen hangminőségre képes hanem arra is hogy milyen hangbeállítási lehetőségek vannak.

a hangszórók elhelyezésén,beépítésén és a rendszer beállításán nagyon sok múlik,kb 50% azon múlik.

de amúgy minden bele szól amin csak megy a jel,kábelek,erősítő minden.

valamint az ajtó szigetelésén is,ha ki van bitumenlapozva az ajtó akkor totál másként szól a mélyközép,sokkal jobban,sokkal mélyebbre le is tud menni,tehát olyan frekvenciák is hallhatóval válnak amik azelőtt nem.

ami még szerintem elhanyagolhatatlan,jó autóhifi nincs nélküle véleményem szerit az az idő korrekció.


kicsit ásd bele magad a témába,meglehet érteni,pár éve nálam is úgy indult hogy csak egy hifit akarok 100ért aztán utána olvastam,szakmai fórumozgattam és ahogy egyre jobban képbe kerültem tudtam lassan építeni egy elég ütős,hangminőség /SQ/ versenyre való rendszert.

igaz nem 100ból épült hanem sokszorosából de nem bántam meg.


vissza térve a problémához,sajnos így tényleg nem tudok rá mit mondani és így másik szettet sem akarok ajánlani ami mondjuk drágább.

inkább keress egy ahhoz a hangszóróhoz való hangváltót.

facebookon vannak autóhifis csoportok,bevesznek ha jelenetezel hogy be akarsz lépni,próbálkozhatsz ott is segítséget kérni hátha van valaki a közeledben akihez el tudsz menni és megnézi.

én borsod megyei vagyok,miskolctól nem messze,ha netán erre felé laknál akkor megtudom neked nézni de ez a távgyógyítás így elég információ híján nem nagyon megy.

2016. máj. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt belátom. Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a segítségedet nagyon korrekt hozzáállás volt
2016. máj. 9. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!