Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autórádióra rá kötök 1 erősítő...

Autórádióra rá kötök 1 erősítőt és az erősítőre 1 mélynyomót, a rádióra meg 2 hangszórót akkor hogyan lehet beállítani hogy a mélynyomó ne nyomja el a 2 50w-os hangszórónak a közép-magas hangját?

Figyelt kérdés

Biztos elég érdekes kérdés még csak nem rég kezdtem el vele foglalkozni.


Linkek:


[link]


[link]


[link]


[link]


Vagy nagyjából jól van ez így?



2016. júl. 3. 21:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A fejegységen és az erősítőn is tudod állítani a mélynyomó hangerejét.
2016. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
Ha a mélysugárzot külön fölpöckölöd egy erölködövel akkor miért ne nyomná el a többit?????
2016. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Láttam az erősítőn hogy 0.3V-6.5V között lehet állítani. Ha ezt vissza veszem akkor gondolom úgy össze lehet valahogy állítani a többi hangszóróval.
2016. júl. 4. 06:34
 4/22 vatafak ***** válasza:
100%
Minden normális erőlködőn van egy gain poti ezzel tudod szabályozni a hangerejét a fejegységhez képest
2016. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És kábeleket tudnál hozzá ajánlani ami a hang minősége nem veszik el?
2016. júl. 4. 08:42
 6/22 dirtboy ***** válasza:

nem kell drága kábel hiszen ha ezek vannak a kocsiban akkor nem nagyon lehet hangminőségről beszélni. ez nem beszólás,ha gondolod elmondom miért nemjók vagy elfogadhatod hogy ez az igazság.

ez a kábel bőven jó lesz neked.

[link]


a többire kaptál választ,fejen is tudsz jelszinten módosítani és erősítőn is tudsz.

a lényeg hogy pluszba ne vigyél semmit,tehát ne úgy alakítsd a jelszintet fejen sem hogy az első hangszórókat emeled ki hanem úgy hogy a mélyet csökkented.

a jelszint kiemelés mindig csak korai torzításhoz vezet.

2016. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
dirtboy köszönöm válaszod. Bár azért kíváncsi vagyok rá hogy miért nem jó így a hangja? Nem vagyok otthon nagyon ebben a témában.
2016. júl. 5. 08:15
 8/22 dirtboy ***** válasza:

Az erősítő egy újfajta kommersz holmi,belépő szintű,tömegtermék.

márkán belül alul helyezkedik el,ez laikusoknak is elárulja hogy akkor a minősége is olyan.

persze nem azt mondom hogy hulladék lenne,nem arról van szó azok a sal és még rosszabb auna,toxic,first austria ezek az ipari hulladékok.

de ha egyszer téged is berántana a gépszíj pár cuccot le cserélnél akkor észre vennéd hogy az erősítő szűk keresztmetszet.


a szubcső nem véletlen nem egy elterjedt holmi.

nem szólnak olyan szépen mint egy jó reflex.

én ládát ajánlanék helyette,az meg hogy reflex vagy zárt kedvelő vagy neked kell tudni.


a koaxiális hangszóró fő hátárnya hogy a magas bele van építve illetve nincs rendes hangváltó.

a mély közép alsó határfrekvenciáját meg tudod határozni fejegységen de nincs ami le vágja a felsőket,pedig a nagy membrán felület és a relatíve nagy mozgó tömeggel a magas frekvenciát nem tudja megszólaltatni viszont rontja a többi hangot.

a másik hogy magasnak sincs normális váltórésze,egy kis gagyi kondi van be forrasztva aztán annyi.

6dB/oktávval vágva valahol és kész.

a másik gond hogy be van építve,nem tudod helyezni minta külön álló lenne.

ott lehet forgatni,más magasságokba rakni,szélességbe rakni.

a magas frekvencia nagyon irányított,30fokkal eltérve több decibel halkulást hallani,valamint magasabb hangok is hirtelen így eltűnhetnek.

a koaxiális ugye ott van ahol a közép hangszóró,tehát lent a lábadnál,a bokádnak szól a magas is ami nagyon gond.


ezért rossz ez a hifi rendszer amit össze állítottál.

2016. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hasonló árfekvésűt össze tudnál állítani? Vagy inkább felejtsem el az egészet.
2016. júl. 5. 17:05
 10/22 dirtboy ***** válasza:

én amondó vagyok használt erősítőt és nyomót vegyél,de akár a komponens szettet is veheted használtan.

nem kell nagyon félni a használt holmiktól,én csak úgy veszek erősítő is,fél áron vagy még annyit sem kell rá költened mert elég nyomott áron mennek a használt holmik.


ha megnézed a használt piacot,össze válogatsz valamit akkor linkeld be nyugodtan,mondok róluk véleményt de én nem vállalom a piackutatást,annyi időm nincs.

2016. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!