Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Magas hangsugárzót keresek...

Magas hangsugárzót keresek max 20e. Ft-ig. Lehetőleg 4-8 Ohm. Passzívakat, és kb 19'000Hz-től 30'000Hz-ig szóljanak?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom, és kizárólag új hangfalakat, vagy hangszórókat szeretnék természetesen párban (2,0)vásárolni.

#hang #hangfal #hangszóró #Hz #hertz #magas hangsugárzó
2016. júl. 29. 16:58
 1/7 dirtboy ***** válasza:

bocs az offért

puszta kíváncsiság miatt kérdeznék,mire fogod használni azt a magassugárzót hogy ilyen magas tartományt kell tudnia?

2016. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A trigun nevű hangszert nem minden hangszoro kepes 1:1 "visszaadni". Es a RAP mufaj legtobb zenejeben rengeteg trigun van. De ha azt vesszuk a hegedu sem szol oly csokevenyes hangskalan. Tudnek meg sorolni.
2016. júl. 29. 17:20
 3/7 dirtboy ***** válasza:

így még nem teszteltem van e különbség mondjuk nekem a micro precision 7.28 sem tud ennyire magasat csak 22 000-ret.

irodalom szerint 20 000hz felett már nem halljuk a hangokat,de hogy jobban szól e 15-20khz-nél a hangszer ha tud a hangszóró 30 000ret is azt még nem tudtam megkagylózni.

de érdekes kérdés ez.

sok sikert a találathoz.

2016. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

20-20'000 - csak azert van leirva, mert azonos szamokat konnyebben lehet megjegyezni. Mint a zene, a hangszerek - ugy a fulunk is fejlodik. Pelda erre : az akcio filmekben mikor felrobban valami, (pl:auto) mint a valosagban is, cseng a fulunk, s ezt a filmekben is egy hasonlo magas -csengős hanggal imitaljak a film keszitoi a valosag tukrozese vegett..

Szoval minden esetben minosegesebb, s valosaghubb egy nagyobb teljesitmenyu - szelesebb savu magas hangsugarzon keresztul hallgatni a hangfajlokat (:

2016. júl. 29. 17:38
 5/7 anonim válasza:
Az egyetemen zaj analízissel,zajszigeteléssel foglalkoztam, voltam süketszobában nem egyszer és saját fülemmel tapasztaltam, hogy 23khz felett már semmit nem halottam, szóval a 30khz nagyon bátor. Lehet hogy nagyon jó füled van, de bizton állíthatom, hogy ilyen hangszórót nehezen fogsz találni. Ennyire magas frekvenciáknál a selyem dómok kilőve, csak a piezók jöhetnek szóba, amik hangképe elég vacak. Ha gyártasz egy egyedi frekiváltót és belövőd mondjuk 15khz, annak még talán van valami értelme.Alá kell tenni egy minőségi selyem dómot ami 1-2khz és 15khz között visszaadja a zene legjavát a piezo meg megvalósítja a csilingelést.
2016. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebből nem értettem semmit =D Kérem szépen bővebben kicsit =)
2016. aug. 6. 17:06
 7/7 dirtboy ***** válasza:

én értem

azt mondja kell egy minőségi magas a zene tartalmasabb frekvenciáit vissza adni.

ez dolgozna kb 15khz-ig.

az 1-2khz-es indítás szerintem nagyon alacsony,2,5khz 12dB/oct meredekséggel már reálisabb érték.

egy minőségi selyemdóm nem képes olyan magas frekvenciára amire igényed van,ezért mondja hogy kell még egy,egy más felépítésű,más működési elvű.

ez lenne a piezo.

viszont a piezo magas frekvenciára képes meg hangosan is tud szólni de a hangja nem valami minőségi.

ezért kell őt magasan indítani,és akkor ő már csak a csilingelést adja hozzá a zenéhez.

persze ez nem lesz olyan egyszerű és olcsó ha jót is akarsz.

én azt javasolnám inkább hogy egy darab minőségi selyemdómot keress.

nálam a precíz részletek és a csillogás is meglett egy nagyon jó 28mm-es selyemdómmal.

persze nem elég jó hangszóró,amin a jel átmegy az mind bele szól,elég egy rossz kábel pl rca és már tompíthat is a magas tetején,de hangszóró kábel is bele szól.

ezüstözöttek lehet neked jobb lenne,azok kicsit magasba húzósabbak.

2016. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!